Ülkemizin Varşova Büyükelçisi Tahsin Tunç Üğdül, Polonya ile ülkemiz arasında ciddi bir ticari iş imkanının devam ettiğini ve ilerleyen süreçte ciddi fırsatların olacağın mümkün olduğu dile getirildi.

Kısa süre önce düzenlenen DTİK Polonya Buluşması kapsamında yer alan açıklamalar üzerine tam 30 yıldır AB ülkeleri arasında pek sık rastlanmayan ve kesintisiz ekonomik büyüme sunan Polonya’nın ülkemizdeki iş vatandaşları için ciddi fırsatlar sunduğu belirtildi.

Polonya sorunlara rağmen gelişiyor!

Tabii ki Polonya’nın ekonomik büyümesinde AB fonlarının büyük etkisi bulunuyor. Kişi başına düşen milli gelirle beraber genel hayat standarlarının artmasının bir sonucu olarak görülen veriler baz alınarak, Polonya’nın önümüzdeki dönemlerde AB fonlarından geçmişte olduğu gibi istifade etmeyeceği ve AB fonlarının azalmasının ülkedeki ekonominin ve yatırımların azalacağı anlamına gelmediği açıklandı.

Polonya‘da ciddi bir derecede altyapı projelerinde Türk iş insanlarından oluştuğunu belirtelim. Üğdül ise ülkedeki öz kaynakların kullanılmasına bir örnek vererek, Varşova’nın 45 km dışında ve güneybatı yönünde inşaa edilmesi ön görülen Havalimanı projesinin 9.4 milyar avro masrafı olduğunu dile getirdi.

Polonya ekonomisi yüzde 5,1 büyüme kaydetti.

Polonya ekonomisi geçtiğimiz yıl yüzde 5,1’lik bir büyüme gösterdi. AB içerisinde ekonomik durgunluğa rağmen Polonya ekonomisinde bir büyümenin olduğu dile getirildi. Bu bakımdan Polonya’nın ne kadar ekonomik sorunlar rağmen büyüme kaydettiği görülüp ve önemli olduğu anlaşılırken, Türk müteahhitlere büyük iş fırsatı sunduğunun altını çizelim.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz