Prefabrik Ev Alacaklar Dikkat!

Son dönemde satış oranları her geçen gün artan prefabrik evler için kritik uyarı geldi. Karmod Prefabrik Satış Müdürü Abdullah Yüceer tarafından yapılan açıklamada prefabrik ev almak isteyen kişilerin sonradan mağdur olmamak adına satın alma aşamasında dikkatli olmaları istedi. Peki, prefabrik ev satın alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Malzeme Kalitesinden Emin Olun!

Sektörde prefabrik ev üretimi yapan firma sayısı arttıkça hem prefabrik ev fiyatı seçenekleri hem de evlerin kaliteleri çeşitlenmeyi sürdürüyor. Genelde prefabrik ev almak isteyen kişiler direkt olarak fiyat karşılaştırması yaparak karar veriyor ve tüketiciler en çok burada hataya düşüyor. Çünkü prefabrik ev fiyatı genelde kalitesine göre belirleniyor ve en kaliteli evin fiyatı ile daha düşük kaliteye sahip olan evin fiyatı kıyaslandığı için hatalı kararlar verilebiliyor. Bu nedenle önceliğiniz her zaman fiyat değil kalite olmalıdır.

Prefabrik Ev Alırken Bunlara Dikkat Edin

  • Prefabrik evin yapı statiğine olan uygunluğunu kontrol edin,
  • Çatıda paslanmaz galvaniz kullanılmasını ve bu galvanizin yapı güvenliğini sağlayacak kalınlıkta olmasını isteyin,
  • Duvarlarda kullanılan beton levhaların su geçirmez olduğundan emin olun,
  • Yapı duvar H direklerinin kullanılıp kullanılmadığın inceleyin,
  • Duvarlarda izolasyon malzemesi kullanılıp kullanılmadığını inceledikten sonra bu malzemenin markası hakkında bilgi alın,
  • Evin kullanılacak olan bölgenin iklim koşullarına uygun olmasını isteyin. Örneğin çok soğuk ya da çok nemli bir iklim için üretilen evlerin standart özelliklere sahip olması mümkün olmayacaktır.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz