Prefabrik Ev İçin Kredi Kullanılabilir Mi?

Çok daha kısa ve kolay bir sürede ev sahibi olunmasını sağlayan prefabrik konutlar son dönemde daha fazla ilgi görmeye devam ediyor. Prefabrik konut satın almak isteyen kişiler ise bu konutlar içinde bankadan konut kredisi kullanıp kullanamadıklarını merak ediyorlar. Prefabrik konutlar için çoğu banka bu konutların daha riskli olduğunu düşünerek kredi kullanımına izin vermemekte olup son dönemde prefabrik konut üreticisi olan bazı firmaların girişimleri ile bu konutlara da kredi desteği sağlanmaktadır.

Prefabrik Eve Kredi Verilir Mi?

Prefabrik konut kredisi veren bankalar bulunmakta olup Halk Bankası prefabrik konut kredisi bunlar arasında en çok tercih edilenlerden biridir. Yine katılım bankaları arasında yer alan Türkiye Finans Bankası prefabrik ev satın almak isteyen müşterilerine kredi desteği sağlamaktadır. Burada banka için önemli olan kredi başvurusunda bulunan müşterisinin yüksek kredi notu ortalamasına sahip olması krediyi ödemede kullanacağı aylık gelirini belgeleyebilmesidir. Bu şartları taşıyan kişilerin kredi onayı almaları mümkündür.

Buna ek olarak bazı büyük prefabrik üreticileri de müşterilerine taksitle prefabrik konut satışı desteği vererek satışlarını arttırmayı amaçlamaktadır. Genelde 48 ay vadeli olarak gerçekleştirilen satışlarda kendi finans sistemini kuran firmalar ile 120 ay vadeli prefabrik konut satışı desteği vermektedir. Bu kurumlarda tıpkı konut kredisi faiz oranları gibi vadeler belirlemekte ve yaklaşık yüzde 1.15 faiz bandında 120 ay vadeli prefabrik konut kredisi kullanımına izin vermektedir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz