Prefabrik Ev Nedir, Nasıl Alınır, Ne İşe Yarar?

Günümüzde şehrin yoğun yaşamından sıkılan insanların birçoğu hobi bahçesi adı verilen özel bahçeler oluşturmaktadır. Hobi bahçesi için prefabrik evler tercih edilirken yine depo ve ofis olarak kullanılmak üzere de özel prefabrik yapılar üretilmektedir. Peki, prefabrik ev nedir, nasıl alınır, ne işe yarar?

Prefabrik Ev Nedir?

Daha öncelerde sadece deprem zamanı geçici barınma ihtiyaçları için kullanılan prefabrik yapılar artık yaygın olarak kullanılmaktadır. Acil barınma ihtiyaçlarını gidermek üzere üretilen, kurulumu kısa sürede sağlanan, hafif malzemeler kullanılarak üretilen modüler yapılara prefabrik ev adı verilmektedir. Halk arasında konteyner ev olarak ta anılan prefabrik konutlar ev olarak kullanılmasını yanı sıra ofis, baraka, depo ve ardiye olarak ta kullanılabilmektedir. Kullanım amaçları son derece geniştir.

Nasıl Prefabrik Ev Alınır?

Prefabrik ev almak isteyen kişiler bu alanda üretim yapan prefabrik ev üreten şirketler üzerinden alımlarını gerçekleştirir. Genelde prefabrik ev örnek konutlar üzerinden ön sipariş verilerek satın alınır. Yani kişi satın alacağı evi öncesinden birebir görür ve ardından belirli bir ödeme yaparak sipariş verir. Tek odalı üretilen prefabrik konutlar bulunduğu gibi prefabrik konut satın almak isteyen kişinin talebine göre özel olarak üretilen ve projelendirilen prefabrik evler de bulunmaktadır. Zaten prefabrik ev fiyatı da buna göre belirlenmekte, ölçüleri büyüyen ve özellikleri detaylandırılan konutlar daha pahalı fiyatlara satılmaktadır.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz