Prefabrik evler ülkemizde pek yaygın olmasa da tercih edilmesi durumunda birçok avantaj sağlıyor. Prefabrik ev yaptıranların ya da satın alanların, taleplerine göre farklı modeller

Prefabrik Ev Modelleri
Prefabrik evler ülkemizde pek yaygın olmasa da tercih edilmesi durumunda birçok avantaj sağlıyor. Prefabrik ev yaptıranların ya da satın alanların, taleplerine göre farklı modeller bulunuyor.
Prefabrik Evler
Prefabrik, kelime anlamı olarak parçaları önceden hazırlanıp, birleştirilerek oluşturmaya deniyor. Kelime dilimize İngilizceden geçmiş olup, aslı ‘prefabricate’ olup, anlamı da ‘parçaları önceden hazırlamak’ olarak biliniyor. Prefabrik evler, parçalarının montaj edileceği yerleri belirleyip, parçaları da fabrika da hazırlandıktan sonra planlandığı gibi birleştirilerek monte edilmesi ile oluşuyor.
Prefabrik Ev Çeşitleri
Prefabrik evlerde genellikle 2+1 tipteki evler tercih ediliyor. Genellikle yazlık olarak kullanılan evlerde tercih edilen mutfak tipi ise açık mutfak oluyor. Daha büyük tipte bir prefabrik ev arayanlar için 3+1 ve teraslı modeller bulunuyor. Yazlık amaçlı kullanılan evler için terasın büyüklüğü büyük önem arz ediyor. İki katlı prefabrik evlerde ise genellikle alt katlarda yaşlı odası, salon açık mutfak ve banyo bulunuyor. Üst katlarda ise üç oda ve iki banyo ya da dört oda ve iki banyo bulunuyor. Prefabrik evlerde standart modeller çok yaygın olmayıp, modeller firmalara göre değişkenlik gösterebiliyor.
Prefabrik Evlerde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Prefabrik ev alırken, ev alınan firmanın güvenirliğine ve sunulan hizmetlere dikkat etmek gerekiyor. Bu hususta firmanın yaptığı geri dönüşler de oldukça önemlidir. Ayrıca firmanın üretim kalitesi, mühendis ve mimar kadrosunun yeterli olması da dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer alıyor.
Prefabrik konut sektörü geniş bir yelpazeye sahip olduğu için, kullanıcının seçim yaparken seçici olması gerekiyor. Örnek vermek gerekirse, ev seçimi yaparken üretim tesisini ziyaret etmek ve kaliteyi incelemek kullanıcıya büyük avantaj sağlar. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.