Proje tadilatı nasıl yapılır, 2018 fiyatları ne kadar?

Konutlarda yapılacak olan tadilatlar belirli sınırlar içerisinde yer alması durumunda ruhsatsız olarak yapılabilirken bu sınırların aşılması durumunda ise mutlaka proje tadilat ruhsatı alınarak yapılması zorunlu tutulmaktadır. Peki, proje tadilatı nasıl yapılır, 2018 fiyatları ne kadar?

Proje Tadilatı Nedir?

İmar mevzuatı ile belirlenen durumlarda yapıda değişiklik yapılması halinde alınması gereken ek projeye tadilat projesi ya da proje tadilatı adı verilmektedir. Yapının kendisine ya yapının içerisinde yapılacak olan tadilatlarda bu tip bir proje alınması için mutlaka yapının asıl projesine direkt bir müdahalenin gerçekleşmemesi şartı aranır. Asıl projenin aslını bozmadan yapılan yeni kısmi projeler ile beraber belediyeden tahsilat ruhsatı alınabiliyor. Tadilat ruhsatı alınması gereken tadilatlar dairenin toplam metrekaresini değiştiren, bina taşıyıcı unsurlarını etkileyen ya da dışarıdan görünen tadilatlar olarak sıralanmaktadır.

Proje Tadilatı 2018 Fiyatları Ne Kadar?

Proje tadilatının yapılacağı taşınmazın sınırları içerisinde yer aldığı belediyeye proje tadilat ruhsatı ödenmekte olup yine projeyi çizen mühendise de proje tadilat ücreti ödenmektedir. Ödenecek olan tutar çizilecek olan projeye ve proje çizilecek olan taşınmazın hangi şehirde olduğuna göre değişkenlik göstermektedir. Proje tadilat ücreti için belediyeye ödenecek olan tutar ise taşınmazın adres olduğu belediyenin imar müdürlüğü tarafından belirlenmektedir. İmar Müdürlükleri aynı zamanda proje tadilatları için başvuruda bulunularak ilgili işlemlerin ve izinlerin alınacağı kurumdur.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1 YORUM


  1. Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz