Ptt den Emlak Vergisi ödenir mi?

Emlak vergisi ödemeleri 2 Haziran’a kadar ilk taksidi ile karşımıza çıkıyor ve bu süreyi geçirmemenizi öneriyoruz. Hepinizin bildiği gibi yılda 2 taksit ile ödenen ve bu anlamda kolaylık sağlanan emlak vergisi, sahip olduğunuz gayrimenkullerin değeri üzerinden belirlenen bir vergi türüdür ve resmiyete yansıyan mal varlıklarınızın da belli bir oranda vergiye dönüştürülmüş halidir. Emlak vergisi ödemelerin bulunduğunuz ildeki belediyelere giderek ilgili veznelere ödeyebiliyorsunuz ancak daha kolay işlem yapılabilmesi için sizlere ayrıcalıklar sunuluyor ve artık bu ödemeleri PTT aracılığı ile de kolayca yapabiliyorsunuz. Belediye gişelerine göre yoğun olmayan ve kısa sürede sıra alabileceğiniz PTT gişelerinden ödemelerinizi saniyeler içerisinde yapabilmeniz mümkün.

Postaneden Emlak Vergisi Ödeme

Gayrimenkulün bir başka şehirde olması ve kayıtların farklı bir belediyede bulunması nedeniyle ödeme işlemleri bazı vatandaşlarımız için sıkıntı yaratabiliyordu ancak şimdilerde Türkiye’nin neresinde olursanız olun dilediğiniz PTT şubesinden borcunuzu ödeyebiliyorsunuz. Devlet, her zaman olduğu gibi verirken zorluk çıkartıyor ancak alırken sizlere sunabileceği tüm kolaylıkları sunuyor. Ödeme kanalı olarak karşımıza çıkan PTT, şehirlerde ve semtlerde şubeleri ile sizlere hizmet veriyor, yani ödeme yapmak için artık şehre inmenize ya da şehir değiştirmenize hiçbir şekilde gerek kalmıyor.

Daha önceki yıllarda duyurusu yapılan bu yeni ödeme kanalı tamamen kolaylık sağlamak amacı ile sizlere sunuluyor. Belediyelere de dilerseniz ödeme yapabiliyorsunuz, yani eski ödeme birimleri de yeni birimler ile birlikte sizlere hizmet veriyor. Size en yakın olan kurumu değerlendirerek borçlarınızı kısa sürede ödeyebiliyorsunuz. Yaklaşan yeni taksit döneminde dikkatli olmanızda fayda var çünkü borçlarınızı ne kadar çok ertelerseniz o kadar çok faiz ödüyor ve zarara uğrayan her zaman olduğu gibi yine sizler oluyorsunuz. PTT resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyuru aşağıdaki gibidir:

“Tüm Belediye Başkanlıklarının Kuruluşumuz nezdindeki posta çeki hesaplarına Arsa, Emlak vergisi ödemelerinizi ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Ancak yatıracağınız tutarın sistemde gözükmemesi nedeniyle borcunuz ancak beyanınız miktarında tahsil edilebilmektedir.

Ayrıca son dönemlerde anlaşmalı belediye başkanlıkları ile vergi tahsilatlarının sorgulamalı olarak yapılması konusunda yürütülen işbirlikleri çerçevesinde şu aşamada Denizli Belediye Başkanlığı adına İlan, Reklam, Çevre ve Temizlik vergisi tahsilatı ödemeleri PTT aracılığıyla yapılmaya başlanmıştır.”

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz