Ramazan ayının gelmesi ve iftar saatinin geç olması nedeni ile bazı AVM’ler kapanış saatlerini uzattı. Bazı AVM’ler ise kapanış saatini, Ramazan Bayramına yakın günlerde uzatma ka

AVM Kapanış Saatleri Değişti
Ramazan ayının gelmesi ve iftar saatinin geç olması nedeni ile bazı AVM’ler kapanış saatlerini uzattı. Bazı AVM’ler ise kapanış saatini, Ramazan Bayramına yakın günlerde uzatma kararı aldı.

Müşterilerin Tercihi Önemli
Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hulusi Belgü, iftar saatinin geç olması nedeni ile müşterilerin tercihleri ve beklentileri doğrultusunda kapanış saatlerinin değiştirildiğini şu sözleri ile belirtti; “Bu durum ağırlıklı olarak Anadolu ve özellikle de iftar saatinin nispeten daha erken olduğu doğu illerimizdeki AVM’lerde geçerli. Bu bölgelerimizde insanlar hem iftarda hem de iftar sonrasında aileleriyle daha geniş zaman diliminde vakit geçirebilsinler, aktivitelerde bulunabilsinler diye AVM’lerin daha geç saatte kapanması tercih edilebiliyor. İstanbul’da da yine müşteri tercihleri doğrultusunda açılış kapanış saatlerinde değişikliğe gidilebilir ancak bu daha çok bayram döneminin yaklaştığı, alışveriş davranışının arttığı dönemde tercih ediliyor.”
Kapanış Saatlerini Uzatan AVM’ler
Ramazan ayı nedeni ile kapanış saatlerini değiştiren, uzatan AVM’ler arasında; Forum İstanbul, Marmara Forum, Historia Fatih Alışveriş ve Yaşam Merkezi yer alıyor.
– Forum İstanbul, 17 Haziran ve 24 Haziran tarihleri arasında kapanış saatini 23:00’a uzatıyor. Ayrıca Forum İstanbul ziyaretçileri, Ramazan ayı süresince yapacakları 150 TL ve üzeri tutarındaki alışverişlerinde, seçili bir restoranda tek kişilik iftar menüsü hediyesini alıyor.
– Marmara Forum, 23 Haziran ve 24 Haziran tarihleri arasında, kapanış saatini 23:00’a uzatıyor.
– Historia Fatih Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Ramazan ayı süresince kapanış saatini 23:00’a uzatıyor. AVM’de her Salı ve Cuma günleri iftar öncesi ve sonrası fasıl dinletisi, her Cumartesi ve Pazar günleri ise Ramazan etkinlikleri yapılıyor.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.