Türkiye’de başkanlık sisteminin resmen onaylanması ile yeni dönemde emlak sektörüne yansıyacak etkileri merak ediliyor. Yeni dönemle birlikte emlak sektörüne yönelik yatırım

Referandumun Emlak Sektörüne Etkisi
Türkiye’de başkanlık sisteminin resmen onaylanması ile yeni dönemde emlak sektörüne yansıyacak etkileri merak ediliyor. Yeni dönemle birlikte emlak sektörüne yönelik yatırım stratejilerinde nasıl bir yol izlenmesi gerektiği de merak edilenler arasında. Yeni dönemle birlikte nelerle karşılaşılacağını, yatırım konusunda birkaç tavsiyeyi madde madde sıralıyoruz.
– Fethullahçı Terör Örgütü ve bunun gibi terör örgütleri ile yoğun bir mücadele söz konusu olacak. Uzun yıllardır ülkemizin en büyük sorunu haline gelen teröre büyük bir oranda karşı konulup, aşılacak. Mevcut durumda devlet bütçesinden teröre ayrılan para, refaha ayrılacak.
– Suudi Arabistan ve Katarlı gayrimenkul yatırımcılarından ciddi oranda bir yatırım bekleniyor. Körfez ülkelerinin ve Arap dünyasının kısa ve orta vadede olmak üzere 120 milyar dolar üzerinde bir yatırım yapması beklentiler arasında yer alıyor.
– Arap dünyasının gayrimenkul yatırımları git gide artacak. İstanbul’da gayrimenkul sahibi olmayan Arap kalmaması bekleniyor. Mevcut durumda zaten ev sahibi olanlar, yenilerini ve daha büyüklerine yönelecek.
– Sabit kirası yüksek olan gayrimenkullere yönelecek olan yabancı kurumsal yatırımcılar, hastane, otel ve AVM gibi gayrimenkulleri satın alacak.
– Dünya genelindeki olayların doğrultusunda, orta ve uzun vadede faiz oranlarının düşmesi bekleniyor. Türkiye’de bireyler, aileler, şirketler ve kamu borçlanmalarında daha düşük faiz oranları uygulanacak. 
– Gayrimenkul yatırımları, uzun vadede daha yüksek bir getiri sağlayacak.
– Körfez ülkeleri ve Arap dünyası ile birlikte, yabancıların tamamına yönelecek olan, Türkiye ve özellikle İstanbul’daki gayrimenkul yatırımları artacak.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.