Emlak sektörünün en çok önem verilen verileri arasında yer alan REIDIN Emlak Endeksi verilerinin Şubat 2017 raporu açıklandı. Bu sene İş Bankası sponsor desteği ile yola devam etme

REIDIN Emlak Endeksi Şubat 2017 Verileri Açıklandı
Emlak sektörünün en çok önem verilen verileri arasında yer alan REIDIN Emlak Endeksi verilerinin Şubat 2017 raporu açıklandı. Bu sene İş Bankası sponsor desteği ile yola devam etme kararı alan REIDIN tarafından açıklanan verilere göre emlak fiyatları Şubat 2017 içerisinde en çok Denizli’de artış gösterdi.  
Emlak Fiyatlarının En Yükseldiği İl Denizli Oldu 
Açıklanan Şubat 2017 REIDIN Emlak Endeksi verilerine göre emlak fiyatlarının en çok yükseldiği il Denizli oldu. Denizli’de yer alan emlak fiyatları metrekare başına konut satış fiyatları temel alındığında yüzde 2.09 seviyesinde yükseliş gösterdi. Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi verileri dikkate alındığında ise bir önceki aya göre Şubat ayında yüzde 1.10 seviyesinde, 2016 yılının aynı dönemi ile kıyaslandığında ise yüzde 8.97 oranında artış yaşandığı görülüyor. Konut satış fiyatlarının en az yükseldiği ilimiz ise metrekare başına fiyatların sadece yüzde 0,73 oranında yükseldiği Yalova oldu. 
Toplam 68 İlde İnceleme Yapıldı
Geçen sene Garanti Bankası desteği ile yürütülen REIDIN Emlak Endeksi bu sene İş Bankası desteği ile yürütülüyor. Türkiye sınırları içerisinde yer alan toplam 68 ili kapsayan araştırmada bu illerde bulunan 242 ilçe ve 1202 mahallede yürütülüyor ve bu sınırlar içerisinde bulunan konut fiyatları inceleniyor. Yıllık brüt kira getirilerinin de incelendiği araştırmada bu kategoride en yüksek geliri sağlayan iller ise Aydın, Giresun ve Van şehirleri olarak öne çıkıyor. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.