Ünlü İşadamı Otelini Satılığa Çıkardı

 

Bir dönem Trabzonspor kulübü eski başkanı olan Mehmet Ali Yılmaz, İzmir Alaçatı’da bulunan Resort Zigana Alaçatı Oteli’ni satılığa çıkardı. Satışla ilgili olarak KAP’a 200 milyon Euro fiyatı olduğu açıklaması yapıldı.

Trabzonspor eski başkanı olan Mehmet Ali Yılmaz, otelini satılığa çıkarmasıyla birlikte açıklama Tek-Art İnşaat Tic. Turizm San. ve Yatırımlar AŞ tarafından yapıldı. KAP’a yapılan açıklamadaki detaylara göre 80 bin 966 dönüm arazi üzerindeki dev tesis içerisinde 65 adet villa ve 102 odanın bulunduğuna değinildi.

Tek-Art inşaat şirketinin yüzde 31,29 hissesinin bulunması ortaklığın olduğunu gösterirken, fiyat Mehmet Ali Yılmaz tarafından 200 milyon Euro olarak belirlendi.

 

KAP’a Açıklamanın Detayları

 

Dev tesisle ilgili olarak KAP’a yapılan açıklama Tek-Art inşaat şirketinden geldi. Açıklamanın detayları ise; “30.09.2018 tarihli finansal tablolarımızda 107.459.454 TL defter değerine sahip Resort Zigana Alaçatı Hotelin Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Soner Yılmaz’a 200.000.000 Avro üzerinden satış yetkisi verilmesi hususunda oybirliği ile karar verildi. ‘’ denildi.

 

200 Milyon Euro’ya Satılıyor

 

Şuan için henüz satış gerçekleşmedi. Ancak dev tesis için istenilen rakamın yüksek ya da düşük olduğuna dair herhangi bir açıklama olmadı. İçerisinde 65 adet villanın ve 102 odasının bulunması projenin aslında ne kadar kaliteli olduğunu da gösteriyor. Resort Zigana Alaçatı Hotel kaç paraya satıldı sorusu şuan için 200 milyon Euro olarak istenilen rakam görünüyor.

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz