Rize-Artvin Havalimanı 29 Ekim 2020’de Hizmete Sunuluyor!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 29 Ekim 2020 tarihinde, Rize-Artvin Havalimanı’nın tamamlanacağını ve hizmete sunulacağının haberini verdi.

Denizde yapılmış havalimanı olarak, dünya genelince üçüncü ve Türkiye genelinde ikinci olacak olan Rize-Artvin Havalimanı için yapılan açıklamalarda, dünyanın her yerine uçabilecek uçakların inebileceği bir pist olduğu belirtiliyor. Ayrıca 25 metre derinliğinde ve 85 milyon ton taş dolgu yapılacağı, 3 bin metreye 45 metrelik bir pist olacağı da dikkat çeken noktalar arasında.

Sözleşmeye göre 2021 yılında bitmesi beklenen havalimanının tarihinin bir yıl daha erkene alındığını belirten Ahmet Arslan’ın açıklamaları, “25 bin metrekare kapalı alana sahip olan bir terminal yapacağız. Onun da proje süreçleri devam ediyor. Sözleşmesine göre 2021 yılında bitmesi öngörülüyor. Sayın Cumhurbaşkanı’mızın talimatları ile arkadaşlarımızla tekrar görüştük. Rize-Artvin Havalimanı 29 Ekim 2020 yılında bitirilecek. Yani 3,5 yıl sonra biz bu havalimanını bitirmiş olacağız. Bölge insanının hizmetine sunmuş olacağız. Yeter ki amacınız iş yapmak ve eser üretmek olsun. Bu bölge taşa da doğal güzelliklere de sahip. Biz taşı bulacağız ve bu havalimanını yapıp gerçekleştireceğiz. Bundan da Rizeliler ve Artvinliler mutlu olacak. Rize-Artvin Havalimanı hem bölgeye bölge insanına ve bu kadar değerli turizm merkezi olan bir yere misafirlerimizi ağırlayacak bir havalimanı kazandırmış olacağız.” şeklinde oldu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz