Rize Bölgesinde Toki Projeleri 2018

/ 8 Kasım 2017 / 26 / yorumsuz
Rize Bölgesinde Toki Projeleri 2018

Toplu konut üretimi konusunda dünyaca ünlü projelere imza atmayı başaran TOKİ projelerine tüm Türkiye genelinde devam ederken Rize’de yeni yatırımlar yapılacağı müjdesi geldi. Konu

Rize’ye TOKİ 204 Milyon Liralık Yatırım Müjdesi
Toplu konut üretimi konusunda dünyaca ünlü projelere imza atmayı başaran TOKİ projelerine tüm Türkiye genelinde devam ederken Rize’de yeni yatırımlar yapılacağı müjdesi geldi. Konu hakkında yazılı bir açıklamada bulunan Toplu Konut İdaresi Bakanı Ergün Turan Rize sınırları içerisinde yapılan kentsel dönüşüm projelerini yakından incelediklerini vurgulayarak Rize’nin yeşil dokusunun korunarak kentsel dönüşümün gerçekleşmesine öncelik verdiklerini vurguladı. 
Rize Kentsel Dönüşüm Projeleri Tüm Hızı İle Sürecek
Rize’de kentsel dönüşümün çok iyi noktalara geldiği müjdesini veren Turan son olarak Rize Valisi Erdoğan Bektaş ile birlikte Timya Vadisi üzerinde yapımı halen sürmekte olan toplam 759 konutluk kentsel dönüşüm projesini incelediklerini açıkladı. Projenin tüm hızı ile devam ettiğini ve çok iyi noktalara geldiğini belirten Turan en büyük önceliklerinin vatandaşı mağdur etmeden kentsel dönüşümü gerçekleştirebilmek olduğunu duyurdu. 
Rize’de Toplam Yatırım 204 Milyon Lira Sınırını Aşacak 
Rize’de 2 bin 174 konutun inşası için temel attıklarını ve bu konutlardan 415 tanesinin tamamlanarak hak sahiplerine teslim edildiği açılanırken konut projelerinin yanı sıra TOKİ bölgede hastane, su arıtma tesisi, cami ve yurt gibi farklı sosyal tesislerin de inşa edilmesi görevini yerine getiriyor. Yapılan ve yapılması planlanan tüm projeler dikkate alındığında TOKİ tarafından Rize’ye yapılan yatırımın toplam tutarı 204 milyon lira sınırını aşıyor ve bölgenin değerini arttıracak başarılı projelere imza atılmaya devam ediliyor. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com