Türkiye düzenlenen kentsel dönüşüm projeleri ile adeta dev bir inşaat şantiyesine dönerken uzun süredir sorunlu olarak kabul edilen pek çok bölgede de yapılan girişimlerle kentsel

Roman Vatandaşlara Kentsel Dönüşüm Müjdesi “Bahçeli Ev”
Türkiye düzenlenen kentsel dönüşüm projeleri ile adeta dev bir inşaat şantiyesine dönerken uzun süredir sorunlu olarak kabul edilen pek çok bölgede de yapılan girişimlerle kentsel dönüşüm projelerine ise start veriliyor. Bunlardan biride Roman vatandaşların yaşadıkları evler için düzenlenen kentsel dönüşüm projesi olarak öne çıkıyor. Roman vatandaşlara yönelik olarak gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projeleri önümüzdeki yıl itibari ile başlayacak. 
Tarıma Uygun Bahçeli Konutlar Olacak 
Projenin en dikkat çeken yanı ise Roman vatandaşlar için yapılacak olan konutların bahçeli olarak dizayn edilmesi ve müstakil konutlar olarak inşa edilecek olması oldu. Bahçe tarımına uygun olacak olan evler ile beraber Roman vatandaşlar yeni hayatlarında da eski yaşantılarından vazgeçmemiş olacak. Roman vatandaşların yaşam tarzları dikkate alınarak yeni konut projeleri geliştirilecek ve kentsel dönüşüm projesi bu taleplere göre şekillendirilecek.
 
2018 Yılında Projeye Start Verilecek 
Roman vatandaşlar için kentsel dönüşüm projesine 2018 yılının hemen ilk günlerinde başlanacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yanı sıra projede TOKİ, yerel yönetimler ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yer alacak ve son derece kapsamlı bir çalışma ile projenin son derece sağlıklı bir şekilde hayata geçirilmesi sağlanacak. Projede ilk olarak Roman vatandaşların kurduğu heyet ile hükümet kanadı görüşmeler yapacak ve projenin netleştirilmesi sağlanacak. Ortak bir proje belirlendikten sonra ise 2018 itibari ile inşaat aşamasına geçilecek. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.