Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Mithat Yenigün, Rusya’nın birçok sektörde bulunan kısıtlamaları kaldırmaya yönelik attığı adımların, Rusların bize ihtiyacı olduğunu göst

Ruslar Türk Müteahhitlerden Vazgeçmediler
Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Mithat Yenigün, Rusya’nın birçok sektörde bulunan kısıtlamaları kaldırmaya yönelik attığı adımların, Rusların bize ihtiyacı olduğunu gösterdiğini belirtti.
Rusların Bize İhtiyacı Var
Rusya’nın inşaat gibi birçok sektörde bulunan kısıtlamaları kaldırmasının çok önemli bir adım olduğunu belirten Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Mithat Yenigün,  “Rusya alışkın olduğumuz bir pazar. Hem onların bize ihtiyacı var hem de bizim işe ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Rusya’da hızlı, kaliteli ve uygun fiyata iş yapan firmalarız. Her ne kadar Rus firmaları olsa da bize ihtiyaçları olduğu belli ki yıllardır bizden vazgeçmediler.” şeklinde açıklamada bulundu.
Toplamda 65 Milyar Dolar
Mithat Yenigün, mevcut durumda Rusya ile yapılan toplam iş tutarının 65 milyar dolar olduğunu, bunun yanı sıra yurt dışındaki toplam cironun da 340 milyar dolar olduğunu şu sözleri ile belirtti; “Şimdiye kadar Rusya ile yaptığımız iş tutarı toplam 65 milyar dolar, yurt dışındaki toplam ciromuz ise 340 milyar dolar. Proje sayısı bin 930. Hatta ben 9 Ağustos 2016’daki ortak açıklamadan sonra heveslenmiş yılbaşına kadar en az 2 milyar dolarlık sözleşme imzalayabileceğimizi söylemiştim ama maalesef o noktaya bugün gelinebildi. Artık önümüz açıldı, bence biz oradan pay alırız. Birbirimize ihtiyacımız var ve birbirimizi tamamlıyoruz. O halde yola kaldığımız yerden devam edelim.” 
Eski Kapasiteye Ulaşılacak
Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, yıllık cironun ve çalışan sayısının düştüğünü, fakat kapasitenin yeniden yakalanacağını,  “Kapasite olarak yıllık 500 milyon dolarla 1 milyar dolar arasında ciroyla çalışan bir firmaydık. Şu anda rakam 500 milyon doların altına düştü. Çalışan sayımız 10 binlerden 5 binlere geriledi. Eğer bu anlaşma olmasaydı, önümüzdeki yıl itibarıyla işlerimizi kapatıp dönüyor olacaktık. Dolayısıyla artık eski kapasitemize ulaşacağımızı düşünüyoruz.” sözleri ile açıkladı.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.