Rusya’dan Ay’a İnşaat Planı

 

Rusya Bilimler Akademisi Uzman Konseyi Başkan Yardımcısı Lev Zelenıy, Rusya Bilimler Akademisi toplantısında Ay’ın yüzeyinde iki astronomik rasathane kurulmasının önerildiğini belirtti.

 

Proje Birkaç Aşamadan Geçecek

 

Zelenıy, Bilimsel alt yapının oluşabilmesi için birkaç aşamanın olması gerektiğini belirterek bu aşamaların önceliğine de değindi. İlk olarak otomatik istasyonların kurulmasını ve sonrasında araştırma ve uçuşların yapılabileceğini sonucunda ise bilimsel alt yapı oluşturulabilir dedi. En son adımın ise Süper Ağır Roket yardımı ile Ay’a inilebileceğini söyledi.

Zelenıy, Roketin ana gövdesinin Astronotları Ay’a götüreceğine değinerek asıl amacın Ay üzerinde çalışmalarının olmasıdır. Bu çalışmaların kozmonotlar yardımıyla bilim araştırmalarının yapılması ve sonuç olarak uzay rasathanesinin kurulması dedi.

Açıklamanın özetine göre Zelenıy, Ay üzerinde çalışmalar yapılarak buz çıkarılması, çıkarılan buz ile yakıt için hidrojen ve oksijen üretilmesi, lazer yardımıyla da tuğla oluşturarak sığınak yapılacağı yönünde oldu.

 

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz