Gün Geçtikçe Artan Saatlik Kiralık Daireler!

 

Günlük kiralık evlerin, kısıtlanması ile ilgili OHAL zamanında çıkan kanun ile birlikte, evler kimlik bilgileri alınarak ve bildirim yapılarak kiraya verilmesi gerektiği açıklandı. Bu durum ise birçok kişi tarafından uygulandığı tespit edilirken, aynı zaman da günlük kiralık evler dahilinde saatlik kiralık daireler de gündeme düştü. Saatlik kiralık evler de aslında aynı yasaya mahsus olup, bu şekilde kiralanan yerlerin aslında yasal şekilde kullanılmadığı pek çok konuda tespit edilirken bunun için kimlik bildirimi yapılması zorunlu hale gelmiştir. Özellikle büyük şehirler de gerçekleşen bu şekilde kiralık yerlerde suç oranının daha da yükseldiği görülmektedir. Bu durum da yasaklanmasının aslında bir nevi iyi olduğu fakat buna uymayan fazlaca kişi olduğu da görülmüştür.

 

Saatlik, Yarım Günlük, Günlük Kiralık Daireler

 

İzmir, İstanbul, Tekirdağ, Ankara, Kocaeli, Kütahya, Diyarbakır gibi pek çok ilde gerçekleşmekte olan kiralık daire ilanlarının arasında günlük, saatlik, yarım günlük kiralık dairlerinde olduğu görülmekte olup, bu ilanlar günümüzde Türkiye genelinde görülmektedir. Eskiden günlük kiralık daireler oldukça yaygın şekilde görülürken, şimdiler de yarım günlük ve saatlik daireler de kiralık olarak verildiği de görülmektedir. Bu şekilde verilen dairelerin kesinlikle kimlik bildirimi zorunlu olup, verilmediği takdirde cezası da bulunmaktadır. Günümüzde yasal mevzuatlara uyumlu olarak çalışmakta olan sadece yüzde 10 bu şekilde kiraya veren kişiler bulunmakta olduğun da gözlerden kaçmamıştır.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz