Sabiha Gökçen Havalimanı-Tavşantepe Raylı Sistem Metro Hattı Açılışı

Uçak ile seyahat gerçekleştiren kişiler için ulaşımın kolaylaşması amacı ile projelendirilmiş ve yapımına başlanmış olan Sabiha Gökçen Havalimanı-Tavşantepe raylı sistem metro hattı, açılık tarihi netleşti. Buna göre ise Sabiha Gökçen Havalimanı-Tavşantepe raylı sistem metro hattının açılış tarihi 29 Ekim 2019 tarihi olacağı bildirildi.

İstanbul hava alanlarından olan ve oldukça yoğun şekilde tercih edilen Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul’da bulunan metro hattına entegre olacağı aylar önce duyurulmuş olup, bununla ilgili çalışmalar başlatılmıştı. Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Sabiha Gökçen Havalimanı-Tavşantepe raylı sistem metro hattı ile ilgili sosyal medya platformlarından olan Twitter üzerinden yapmış olduğu açıklamada ise metro hattının gelecek yıl olan 29 Ekim 2019 tarihinde açılacağını duyurdu.

‘’Alt Yapı Çalışmalarımız Bitti’’

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Kaynarca ve Kurtköy üzerinde olan metro hattının Tavşantepe ’den Sabiha Gökçen’e kadar ulaşacağını bildirirken, bu projenin Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapıldığına yer verdi. Aynı zaman da açıklamasında alt yapı çalışmalarının tamamlandığını ve çok önemli bir kısmının bittiğine dair bilgiler verdi. Buna göre ise sürekli çalışmalara hızlı şekilde devam ettiklerini açıklarken, 29 Ekim 2019 tarihi resmi açılış tarihi olacağına dair bilgiler verdi. Bu sürenin kısaltılması yönünde de hızlı şekilde çalışmalarını devam ettiklerini bildiren bir açıklamalarda bulundu.

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz