İstanbul’da uzun süredir beklenilen Sabiha Gökçen-Tavşantepe metrosu için sayılı bir zaman kaldı. Çalışmaların son sürat devam ettiği ifade edilirken, kısa süre önce proje hakkında ciddi bir açıklama yapılarak açılış tarihi belirtildi. İşte detaylar…

2020 yılında açılıyor!

Sabiha Gökçen-Tavşantepe metro hattının sonunda açılış tarihi belli oldu. Hattın 2020’de vatandaşlarla buluşacağı belirtildi. Sizlerinde hatırlayacağı gibi ihalesi 2015 yılı içerisinde Şubat ayında yapılmış ve Mart ayında ise çalışmalara başlanmıştı.

7.4 km uzunluğunda olan proje kapsamında Tuzla ile Tavşantepe mesafesi 11 dakika sürecek. Kadıköy istasyonuna ise tam 51 dakika sürüyor. Bunların yanı sıra ise Pendik ve Sabiha Gökçen havaalanı arası ise 15 dakika kadar sürüyor. Ayrıca projede 3 tane delme tünel ve 1 tane aç-kapa şeklinde istasyon yer alıyor. Kısacası 4 istasyon bulunuyor diyebiliriz. Bu istasyonlar ise, hastane istasyonu ve şeyhli istasyonu olarak duyduğumuz istasyonlar olurken, ardından ise kurtköy istasyonu ve Sabiha Gökçen istasyonu oluyor.

Sabiha Gökçen-Tavşantepe hattının diğer hatlara ulaşım süresi ise belli oldu. Kartal ile Sabiha Gökçen Havalanı arası 17 dakika sürecek. Ayrılık çeşmesi ile Sabiha Gökçen Havalanı arası ise 44 dk sürüyor. Bunların yanı sıra Kadıköy ile, 46 dakika, Pendik ile 13 dakika ve Sirkeci 59 son olarak ise Yenikapı 63 dakika sürecek.

İstasyonlardan görüntüler

İstasyonda kazı çalışmalarının devam ettiğini ifade edilirken, çekilen görüntüler ise şu şekilde;

2020’de açılacak olan metro hattı için siz ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz