Hem ulaştırma hemde Altyapı Bakanı Turhan, kısa süre önce bir açıklama yaparak 118 km Gebze-Sabiha Gökçen Havalimanı ile Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve İstanbul Havalimanı arasında yapılması beklenen YHT hatta proje çalışmalarının tamamlandığını belirtti.

Mehmet Cahit Turhan, kısa süre önce Kocaeli‘nde Sanayi Odası’nın meclis toplantısında bulundu. Birçok bakanın ve ünlü ismin yer aldığı toplantıda açıklama yapan Turhan, Gebze’den başlayan ve Sabiha Gökçen ile İstanbul Havalimanı‘nı Yavuz Selim Köprüsüne bağlayan YHT hattı hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Son haberlere göre, Turhan şu ifadelere yer verdi. Kocaeli için çok önemli olan demiryolu hattı projesi kısa süre içerisinde hayata geçecek. Bu yeni hat ile İpek Demiryolu güzergahının ülkemizden geçmekte olan kısmı Avrupa bağlantısını oluşturacak ciddi bir halka olarak biliniyor. Bu bakımdan 118 km boyunca Gebze- Sahiba Gökçen Havalimanı- Yavuz Sultan Selim Köprüsü- İstanbul Havalimanı kısmında çalışmalar tamamlandı. Bütçelerin doğrultusunda, yapım ihalesi çıkacak. Buna ek olarak 22 km İstanbul Havalimanı- Çatalca kısmında yer teslimi yapılacak ve proje çalışmalarına başlandığı ifade edildi.

Bir bölü 25 bin ölçekli çalışmaların ise onaylandığı ve bir bölü 5 bin ölçekli proje çalışmalarının ise devam edeceği işaret edildi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz