Sadece 43 Lira Ödeyerek Ev Alma Şansı Yakalayabilirsiniz 

TOKİ (Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı) tarafından Türk inşaat sektöründe yaşanacak büyük bir ilk için ilk adım atıldı. Ülkemizde gerçekleştirilecek olan ilk gayrimenkul sertifikası ihracı için geri sayım başlatıldı. Buna göre ilk gayrimenkul sertifikası satışının gerçekleştirilecek olan Park Mavera 3 projesinde gerçekleştirileceği duyuruldu

Küçük Yatırımlar İle Projeye Ortak Olabileceksiniz 

Geliştirilen gayrimenkul sertifikası ihracı ile beraber küçük yatırımcıların da büyük projelere ortak olmalarına izin verilecek. Projeyi gerçekleştirecek olan yükleniciler ise bu ihraçlar sayesinde projenin henüz başında faizsiz finansman desteği almaya hak kazanmış olacak.

Mavera 3 Başakşehir Projesi

Makro İnşaat bünyesinde Başakşehir sınırları içerisinde gerçekleştirilecek olan Mavera 3 inşaat projesi için gayrimenkul sertifikası satışına izin verildi. Buna göre toplam projenin yüzde 30’luk bölümü için gayrimenkul sertifikası ihracına izin verilecek. Toplam 9 blok üzerinde yükselecek olan projede 723 dairenin satışı gerçekleştirilecek. Bunlardan 218 tanesi ise gayrimenkul sertifikası ihracı yöntemi ile satılacak. Projenin talep toplama tarihi olarak belirlenen tarih aralığı ise 29 – 30 -31 Mart tarihleri belirlenmiş durumda.

Faizsiz Finansman Desteği Sağlanmış Olacak

Başakşehir’de gerçekleştirilecek olan Park Mavera 3 konut projesi için gerçekleştirilecek olan gayrimenkul sertifikası satışı ile Makro İnşaat 143,24 milyon liralık faizsiz borçlanma gerçekleştirmiş olacak. Satışa sunulacak olan sertifikaların pay bedeli olarak 42,5 lira talep edilecek. Toplamda 3,37 milyon gayrimenkul sertifikası payı satışa sunulacak.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz