Sahibinden.com’a Elini veren Kolunu Kaptırıyor!

Son dönemlerde Sahibinden mağaza fiyatlarının yükselmesi haberlerini yayınlamıştık. Özellikle emlakçılar için emlak mağaza fiyatlarını 2-3 katına yükselttiğini belirtmiştik. Bu sefer durum çok farklı. Sahibinden sitesi yükselen emlak mağaza fiyatlarından rahatsız olan emlakçıların üyeliklerini iptal etmemeleri için kampanyalı fiyatları öne sürerek vazgeçirmeye çalışıyor.

Sitemiz ile iletişime geçen C.E.

” Cep telefonuma bir hukuk bürosundan -******* Numaralı kurumsal üyeliğinize ait olan borcunuz nedeniyle hakkınızda idari takip başlatılmıştır. Bilgi için 212 *** ** ** – şeklinde bir mesaj aldım. 2015 yılında emlak mağaza üyeliğimi 50 ilan için 2300TL olarak yenilemiştim. 4 ay kullandım ve bu 4 ayın parasını kredi kartımdan çektiler. Sonrasında farklı sektöre girdiğimiz için üyeliğimizi iptal ettik ve bir ay sonrada emlak firmasını kapattık. sonra bu gün öğrendim ki bize kampanya süresince uyguladıkları fahiş indirim için, indirim yapılan ayların ücretlerini yansıtarak 2016’da fatura kesmişler. Normalde taahhüt indirimi %20 civarlarında olurken Sahibinden sitesinde taahhüt indirimleri ödenen gerçek rakamın %100’ünden fazla bir ücret talep ediliyor. Örnek olarak Aylık 192 TL ödeme yaptığım bir hizmet için bende aylık ekstra 431 TL taahhüt indirim ücreti isteniyor. Özet olarak benden şuan 2156TL ücret istiyorlar. Burada emlakçı arkadaşların Sahibinden üyelik yenilerken veya iptal ederken daha dikkatli olmaları gerekiyor. Elimizi verdik kolumuzu kaptırdık” dedi.

Mağdur Olmamak İçin Bir kez Daha Düşünün!

Emlakçıların büyük tepkisini toplayan sahibinden sitesi yaptığı bu etik dışı uygulama ile kendinden iyice soğutmayı başardı.

Bizde emlakdanismanlari.com olarak emlakçı arkadaşımızın yanında olduğunu ve işi takip edeceğimizi belirtiyoruz. Mağdur meslektaşımızın da dediği gibi sahibinden ismini duyduğunuzda lütfen bir kez daha düşünün.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz