Son zamanlarda gündemde yer alan vatandaşların kendi mülklerini satması üzerine cezai yaptırım uygulanacağı bazı haber sitelerinde özellikle yer alması hakkında bir açıklama yapıldı.

Emlak sektöründe kayıt dışılığın önüne geçmek ve piyasada regüle etmek adına 5 Haziran 2018 yılında uygulamaya geçen Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmenlik ile beraber emlak işletmelerin yetki belgesi alması mecburi kılındı. Yönetmenlik ile yeni kurulması beklenen emlak işletmelerinin yetki belgesi alması zorunlu hale getirilirken, hazırda yer alan emlak işletmelerinin ise 31 Ağustos 2020 gününe kadar yetki belgesi alması istendi.

Gayrimenkul sahibi vatandaşla ilgili düzenleme bulunmuyor!

Vatandaşlar hakkında herhangi bir düzenleme veya yönetmenlik yok. Bu bakımdan bir açıklama yapılarak vatandaşların kendilerine ait mülklerini kiralama yada satışa sunma gibi işlemlerinde özgür oldukları ve herhangi bir ceza veya yaptırımın olmadığı belirtildi.

12 binden fazla emlak işletmesi yetki belgesini aldı!

Son gelen verilere göre 2018 yılının ikinci yarısından günümüze kadar 12 binden fazla işletmenin yetki belgesi aldığını ve ülke genelinde yüzde 40’lık bir kısmın aldığı işaret edildi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz