Emniyetten Ev Alıcılarına Önemli Uyarı Geldi!

 

Esenyurt’ta kendilerini emlakçı olarak tanıtan ve bu konuda birçok kişiyi dolandıran kişiler Asayiş Büro ekipleri tarafından çökertildi. Ev almak isteyen kişileri dolandırarak ellerinden paralarını alan sahte emlakçılara karşı ise Emniyet uyarılarda bulundu. Emlak dolandırıcılarının pek çok yöntem ile ev almak isteyenleri dolandırıldığı ise belirlendi.

 

Emlak Dolandırıcıları İş Başında!

 

Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri, ev almak isteyen kişilerin araştırmaları sonucunda ucuza ev almak için ilanlara göz attığı ve piyasanın altında gördükleri evleri arayarak dolandırıcıların eline düştüklerini açıkladı. Dolandırıcılık şebekesinden olduğu tespit edilen ve kişileri emlakçıyım diyerek satılık olan evlerin sahipleri ile iletişime geçerek çeşitli tezgahlar ile kandırarak dolandırdığı tespit edildi.

Müşteri Bulma Bahanesi ile Dolandırma

 

Satılık olan evleri tespit eden dolandırıcılar öncelikle müşteri bulma bahanesi ile kendilerini emlakçı olarak tanıtarak ev sahiplerinden evin anahtarlarını aldıkları, fakat saha sonra ise bu evleri piyasanın altında ilanlara koyarak, ev almak isteyenleri dolandırma yöntemine başvurdukları yapılan sorguda belirlendi.

 

3 Kişi Yakalandı!

 

Bu konuyla ilgili Emniyet uyarılarda bulunurken, yapılan operasyonda konu ile ilgili olan 3 kişi yakalandı. Alınan ifadelerin ardından sevk edilen mahkemece tutuklanan kişilerin mahkemeleri devam etmektedir. Yakalanan kişilerin ise daha önce başka suçlardan da kayıtlarının olduğu belirlendi. Ev almak isteyen kişilerden kaparo alarak dolandırma konusunda kendileri de itirafta bulundu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz