Kıbrıs Türk Emlakçılar Birliği Başkanı olan Hasan Sungur, çok önemli uyarılarda bulundu.

Kıbrıs Türk Emlakçılar Birliği Başkanı olan Hasan Sungur, “Hükümet turizm ve eğitimin bir lokomotif sektör olduğunu söylüyor. Ama duruma bakıldığında Girne’de üniversite ve yeni otellerin olmayacağı belirtiliyor. Öyleyse artık lokomotife ihtiyaç yok mu? Bunun hakkında hükümet ne düşünüyor? Açıklasınlar” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Girne’ye yapılacak bütün yatırımlar eğer durdurulacak ise, Girne bir öksüz çocuk olacak ve yol projeleri yarım kalacak. Bunların yanı sıra yat limanı projesi durdurulacaksa, kaçak emlakçılar ile mal alacaklar dolandırılacak ve Girne‘de büyük sıkıntılar doğacak.

Başkan Hasan Sungur, sözlerine devam ederek, bir kız çocuğu üzerinden örnek verdi. Kızlarını büyütürken bakarsanız ve iyi bir eğitim verirseniz mükemmel bir gelin adayı olur. Ama kızınız çok güzel olsa ve bakmazsanız, suyunu vermez iseniz, hastalıklı bir varlık ortaya çıkar. Bu bakımdan ne yaparsalar yapsınlar Girne’nin önünün kesilmeyeceğini ve Girne’nin bir çöplük içerisinde yetişen Orkide olduğunu savundu.

Vatandaş Kaçak Emlakçıları Tanımalı!

Bu yıl içerisinde Girne’de arz ve talep bakımından bir sakinliğin yaşanacağı söylenirken, sebep olarak eski imar planlarına göre yapılan evlerin satışları olacağı öne sürüldü. 2019 yılında Girne’de fiyatlar düşmezken bol bol uygun fiyatlar ile ev alımı sağlanacak. Ancak 2020 yılında yeni imar planı ile yüzde 25 bir fiyat artışı olacağı öne sürüldü.

Belediyeler ile yapılan işbirliği ile 1.5 yıldır kaçak emlakçılar durdurulmaya çalışılıyor. Vatandaş emlakçılar ile görüştüğünde “Siz Kıbrıs Türk Emlakçılar Birliğ’ne üye misiniz?” sorusunu mutlaka sormalı. Yoksa dolandırılıp mağdurluk durumu ortaya çıkacaktır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz