Sakarya’da Sigortasız Konut Sayısı 61 Bini Buldu 

Türkiye’nin tarihine kara bir gün olarak geçen çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesine neden olan Marmara Depreminde büyük hasarın yaşandığı illerimizden biri de Sakarya olmuştu. Yaşanan depremin ardından Sakarya’da binlerce bina hasar görmüş ve büyük bir yıkım meydana gelmişti. Büyük depremin ardından 19 seneyi geride bırakan ilde ne yazık ki hala depreme karşı gereken önlemlerin alınması konusunda yetersiz kalındığı görülüyor.

DASK Sigortası Acilen Yapılmalı

Deprem sonrası yaşanan hasarın karşılanması konusunda çok büyük önemi bulunan DASK yaşanan büyük deprem felaketinin ardından zorunlu tutulmuştu. Sakarya il sınırları içerisinde toplamda 194 bin 190 konut bulunurken bunlardan sadece 133 bin tanesinin DASK sigortası yaptırdığı belirlendi. Geriye kalan 61 bin konutun sigorta yaptırmayarak büyük bir risk aldıkları belirlenirken konu hakkında açıklamalarda bulunan Esen Sigorta Acentesi Genel Müdürü Ali Esen bölgenin 1. Derece deprem bölgesi olduğunu hatırlatarak deprem sigortasının önemine dikkat çekti.

Yaşanan Depremler İnsanları Harekete Geçirdi 

Özellikle de Ege bölgesinde yaşanan depremler insanların yeniden harekete geçmesine neden olurken sigorta acentelerinde DASK hareketliliği yaşandığı öğrenildi. Son yaşanan Bodrum depreminin ardından Sakarya halkının yeniden deprem gerçeği ile yüzleştiği konusunda açıklamalarda bulunan Ali Esen tüm Sakaryalıları konu hakkında uyararak deprem sigortasının kesinlikle bir deprem tedbiri olarak görülmesi gerektiğini söyleyerek tüm Sakaryalıları konu hakkında daha hassas davranmaya davet etti.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz