Samsun Büyük İlke Hazırlanıyor, Dünyanın En Büyüğü Artık O Olacak 

Samsun sınırları içerisinde yer alan Bafra ilçesinde kurulan Organize Sanayi Bölgesinin adı yapılan değişiklik ile beraber Samsun-Bafra Karma ve Medikal İhtisas Organize Sanayi Bölgesi olacak. Bu değişikliğin hayata geçirilmesinin ardından büyük bir ilke imza atılacak ve dünyanın en büyük cerrahi el aletleri üretim merkezi Samsun’da yer alacak. Türkiye’de sağlık sektörünün her geçen gün biraz daha büyüdüğüne dikkat çeken Sağlık Bakanı olarak görev yapan ve aynı zamanda Samsun Milletvekili olan Ahmet Demircan ve Bafra OSB Bölge Müdürü Recai Akçer konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Sektörün En Büyüğü Olacak

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Bafra OSB Bölge Müdürü Recai Akçer 572 bin metrekarelik bir alan üzerinde cerrahi el aletleri üretimi yapan firmaları toplamak üzere birinci etap kuruluşunu tamamladıklarını belirterek ikinci etap çalışmalarının ise sürdüğünü dile getirdi. İkinci etabın da tamamlanması ile beraber kurulu olan alanın metrekare bazında dünyanın en büyük cerrahi el aletleri merkezinin kurulacağı müjdesini verdi. Kentte 2011 yılında Samsun Medikal Sanayi Kümelenme Derneği (MEDİKÜM)’ü kurduklarını dile getiren Ahmet Demircan bugün şehirde satış hizmetlerini sürdüren 45 şirketin sayıları 70’i bulan ülkeye ihracat hizmetinde bulunduğunu söyledi.

OSB Adı Değiştirildi

Bölgede yatırım için atılan ilk adımda Samsun Bafra Organize Sanayisi Bölgesinin adı değiştirilerek Samsun-Bafra Karma ve Medikal İhtisas Organize Sanayi Bölgesi yapıldı. Sanayi bölgesinin bölge müdürü görevine ise Recai Akçer getirildi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz