Sanayi İmarlı Arsaya Ne Yapılır?

Arsa sahibi olan kişilerin bu arsanın imarı hakkında arsanın adres olarak bağlı olduğu ilçeye ait olan belediyeden bilgi almasına izin veriliyor. Bu sayede arsanın üzerinde sanayi imarı bulunup bulunmadığının öğrenilmesine olanak sağlanıyor. Peki, sanayi imarlı arsaya ne yapılır?

Sanayi İmarlı Arsa Ne Demek?

İmar planı oluşturulurken planlamanın yapıldığı bölgede düzenli bir yapılaşmanın sağlanabilmesi amacı ile bazı bölgeler sanayi alanı olarak belirlenirken bazı alanlar ise konut alanı olarak belirlenmektedir. İşte imar planı çıkarılırken sanayi alanı olarak belirlenen arsalara sanayi imarlı arsa adı verilmektedir.

Sanayi İmarlı Arsa Alınır Mı?

Aslında pek çok kişinin inancının aksine sanayi imarlı arsalar çok daha değerlidir. Çünkü bu arsalar yatırımcılar tarafından tercih edilmekte ve işyeri, imalathane, fabrika ve spor kompleksi inşaatları için kullanılmaktadır.

Sanayi İmarlı Arsaya Ne Yapılabilir?

Sanayi imarlı arsalar bu alanın sanayi amacı ile ayrıldığını göstermektedir. Bu nedenle bu tip arsaların üzerine kesinlikle konut yapılması mümkün değildir. Sanayi imarlı arsanın üzerine ev yapılması durumunda bu konut kaçak yapı olarak kabul edilir ve tespit edilmesi durumunda yıkılması kaçınılmazdır. Genelde bu tip arsalar sanayi işletmeleri tarafından tercih edilmektedir. Yine bu tip arsalar İmalat yapan işletmelerin imalathane kurmalarında ve spor kompleksi inşaatlarında da kullanılabiliyor. Sanayi imarının yanında lojistik ibaresinin de yer aldığı arsalarda aynı zamanda lojistik merkezi de kurulabiliyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz