135 Sanayi Sitesinin Taşınma Süreci

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafınca belirlenmiş olan ve kent içinde bulunması nedeni ile taşınmasına yönelik planlar yapılan 135 sanayi sitesi arasından öncelik verilecek olan 10 sanayi sitesi belirlendi.

10 Sanayi Sitesinde 6 Bin 181 Sanayi İşletmesi

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, sanayi sitelerinin taşınma sürecinin zoraki değil gönüllü olduğunu belirtti. Faruk Özlü, ilk etapta taşınacak olan 10 sanayi sitesinde 6 bin 181 sanayi işletmesinin ve 40 bin çalışanın bulunduğunu belirtti. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, 10 sanayi sitesinin taşınma süreci içerisinde altyapı, üstyapı ve arsa edinme gibi maliyetlerin karşılanabilmesi adına sanayicilere düşük faiz oranı ile kredi imkanı sunulacağını belirtti.

Taşınma Maliyeti 2,2 Milyar TL Olacak

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, on sanayi sitesinin taşınması için arazi temininin maliyetinin 280 milyon TL toplam taşınma maliyetinin ise 2,2 milyar TL olduğunu belirtti. İlk etapta taşınacak olan on sanayi sitesi şu şekilde sıralanıyor;

Isparta Merkez (Yeni Sanayi Sitesi)
Kastamonu KSS Yapı Kooperatifi
Düzce Sanayi Çarşısı Sanâtkarlar Küçük Sanayi Kooperatifi
Malatya Küçük Sanayi Sitesi
Elazığ Merkez Sanayi Sitesi
Rize Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi
Sivas Keresteciler Marangozlar ve Oto Tamircileri KSS, 100. Yıl KSS
Bursa Yenişehir Sanayi Sitesi
Tokat Merkez Sanayi Sitesi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz