Sancaktepe Metro Hattı Gayrimenkul Piyasasını Etkileyecek Mi?

2008 yılında yapılan değişiklik ile adını İstanbul ilçeleri arasına ekleten Sancaktepe yapılan yatırımlar ile büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. İstanbul Anadolu Yakası ilçeleri arasında yer alan Sancaktepe yapılan üçüncü köprü güzergâhında yer alması ile değerine değer katmış durumda.

Metro Hattı Fiyatları Daha Da Arttıracak Gibi Görünüyor

Yavuz Sultan Selim Köprüsü için yapım çalışmalarına başlanması ile taşınmaz fiyatlarında inanılmaz bir artışın yaşandığı Sancaktepe gayrimenkul sektörü için yükseliş devam ediyor. Köprü müjdesinin ardından akıllı metro hattı müjdesi de alan ilçede taşınmaz fiyatları değerine değer katıyor. Üsküdar – Sancaktepe arasındaki yolculuğu sadece 27 dakikaya düşürecek olan hat 20 km uzunluğa sahip olacak toplam 16 istasyon ile yolcu taşıma hizmeti sunacak. Hatta her gün 1 milyon 5 yüz bin kişinin taşınması planlanırken istasyon Marmaray Üsküdar İstasyonu ile birleşecek.

Son 1 Yılda Fiyatlar Yüzde 26,6 Yükseldi

Sancaktepe konut fiyatları incelendiğinde son 1 yıllık süreçte geçen yıla oranla yüzde 26,6 oranında artış yaşandığı görülüyor. REIDIN tarafından açıklanan verilere göre yüzde 26,67 seviyesinde artış yaşandığı net olarak ortaya çıkarken kiralık daire fiyatlarında ise yaşanan artış yüzde 19,70 seviyesinde kaldı. Yapımı devam eden Sancaktepe konut projeleri ile yaşanan bu fiyat artışının devam edeceği öngörülürken metro hattının devreye girmesi de bu artışı destekleyecek.

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz