Lüks Villaların Yeni Adresi Artık Sapanca!

Sakarya sınırları içerisinde yer alan Sapanca artık orman içerisinde yapılan yeni lüks villaların adresi oldu. Şu anda ortaya çıkan en önemli sorun ise bölgede yaşanan yoğun arzı karşılayacak kadar talebin bulunmaması.

Geri Dönüşüm Büyük Bir Hızla Sürüyor

Son 5 senedir büyük bir dönüşüme sahne olan Sapanca ilçesinin çehresi büyük bir hızla değişmeye devam ediyor. Yeşilliklerin içerisinde cennet gibi bir alanda yaşama fırsatı sunan Sapanca özellikle de Arapların yoğun ilgi gösterdiği bir bölge olarak öne çıkıyor. Göl manzarası gören ve yemyeşil bir ormanın içerisinde yer alan villaların fiyatları ise en düşük 200 bin dolardan başlarken sunulan özelliklere göre fiyatlar 1 milyon dolar seviyesinin üstüne kadar çıkabiliyor. Bölgede inşa edilen lüks villaların sayıları her geçen gün artmaya devam ederken Arapların bölgeye olan ilgileri ise günden güne azalıyor.

Sapanca’da yer alan villaların fiyatları gösterilen yoğun ilgi ile beraber hızla artış gösterirken yüksek fiyatlar yeni yapılan villalara Türk yatırımcıların ilgilerinin azalmasına neden oluyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan bölgede hizmet veren emlakçılar artan fiyatlar ile Türk yatırımcıların bölgede villa almasının imkansız hale geldiğini dile getirirken bölgenin bir an önce kontrol altına alınması gerektiğini dile getirdiler. Elit Arapların bölgeye olan ilgileri devam ederken bölgede inşaat yapılan alanların da tapulu araziler olduğu belirtiliyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz