Sarıyer Armutlu Kentsel Dönüşüm İmar Planı Askıya Çıkarıldı 

Sarıyer Armutlu sınırları içerisinde yer alan ve daha önce riskli yapı olarak ilan edilen toplam 140,62 hektarlık alan için çıkarılan kentsel dönüşüm imar planı değişikliği yapılan bir açıklama ile askıya alındı. 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun gereğince daha önce riskli alan olarak ilan edilen 1/5000 ölçekli Nazım ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği hatırlanacağı üzere bakanlık tarafından onaylanmıştı.

Plan İçin Yasal Süreç Başlatılmış Oldu 

İstanbul’un Sarıyer ilçesinde yer alan ve Fatih Sultan Mehmet Mahallesi sınırları içerisinde yer alan halk arasında Armutlu olarak anılan bölgenin kentsel dönüşüm süreci için yasal süreç resmen başlatılmış oldu. Bu bölgeyi ilgilendiren 1/5000 ölçekli Nazım ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği sonunda askıya çıkarıldı. Yani süreç resmi olarak başlatılmış oldu. Yeni imar planı 1 ay boyunca askıda kalacak.

25 Eylül Tarihine Kadar Askıda Kalacak

Yeni imar planı 1 aylık süre zarfında askıda kalacak ve 25 Eylül 2017 itibari ile askıdan indirilerek uygulamaya alınacak. Bu imar planına itiraz etmek isteyen kişi ya da kurumların mutlaka bu itirazlarını 25 Eylül tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekiyor. İmar planına itiraz yapılırsa ilgili yönetmelik kapsamında bu itirazlar değerlendirilerek bir karara bağlanacak. İtirazın haklı bulunması durumunda imar planının iptal edilmesine daha karar verilebiliyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz