Sarıyer Güncel Gayrimenkul Fiyatları Ne Kadar?

Son yıllarda metro, havalimanı, tünel ve 3. Köprü projeleri gibi farklı pek çok projenin güzergahında yer alması nedeni ile değerine değer katan Sarıyer’de gayrimenkul fiyatları yükselmeye devam ediyor. Mega projeler sayesinde yerli yatırımcılar kadar yabancı yatırımcıların da dikkatini çekmeye devam eden Sarıyer artan talep ile konut fiyatları yukarı yönlü hareketini sürdürüyor. Butik siteler kadar lüks konut projelerinin de yoğun ilgi gördüğü ilçede lüks konutlara ilgi dikkat çekiyor.

Sarıyer’de Satılık Daire Fiyatları Ne Kadar?

Son dönemde Sarıyer’de çok sayıda büyük ve lüks konut projesi inşa edilirken bu projeler ile beraber bölgedeki konut fiyatları da katlanarak artmaya devam ediyor. Çoğu projede dolar kuru ile fiyatlandırma yapılırken son yıllardaki fiyatlar dikkate alındığında fiyatların en az ikiye katlandığı belirtiliyor.

Tarabya – İstinye hattı üzerinde yer alan butik sitelerde bulunan lüks konutların metrekare satış fiyatları 8 ile 10 bin dolar arasında değişiklik gösteriyor. Zekeriyaköy – Kilyos hattı üzerinde bulunan lüks konutlar için ise talep edilen metrekare başlangıç fiyatları ise 4 ile 5 bin dolar arasında yer alıyor. Sarıyer’de satılık 1+1 daire fiyatları 300 bin liradan başlarken, 2+1 satılık daire fiyatları 325 bin liradan, 3+1 satılık daire fiyatları da 350 bin lira civarından başlıyor.

Sarıyer’de Kiralık Daire Fiyatları Ne Kadar?

Lüks konutlar için bu kadar yüksek fiyatların talep edilmesinin ise en büyük nedeni bu bölgelerde kiralama işlemlerinin son derece kolay yapılması gösteriliyor. Sarıyer’de 1+1 kiralık daire fiyatları 2.400 liradan başlarken 2+1 ve 3+1 daireler için ise eski binalarda 1.800 liraya kadar düşebiliyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz