Konutta birinci elden 0.64‘e kadar düşüş kaydeden konut kredi faiz oranları piyasayı canlandırmaya başlarken, satılık daire arama hacimleri ise 2 kat artış gösterdi.

Kredi faiz oranlarının sıfır konutlar için 0.64’e ve ikinci elde ise 0.74’e çekilmesi sektörü ciddi oranda canlandırmaya yetti. Satılık daire arama hacimlerinde ise nisan ayının ikinci haftasından sonra yükselişler bekleniyordu. Ancak haziran ayının ilk günlerinden itibaren satılık taleplerde büyüme ve bir hafta öncesine oranla iki kat artmış durumda.

En fazla fiyat artışı Sultanbeyli’de yaşandı!

Metrekare fiyatlarına baktığımız zaman bölgesel olarak farklılıklar söz konusu oluyor. Ancak İstanbul’da Sultanbeyli’de yüzde 6 ve Zeytinburnu’da yüzde 4 arkasında Byarampaşa yüzde 4  gibi artış kaydetti. Ankara’da ise fiyat artışları Sincan’da yüzde 5 oranında dikkat çekmeye devam ediyor. İzmir’de ise en dikkat çeken yer Çeşme oldu.

Peki sizler faiz oranlarının düşürülmesiyle alakalı ne düşünüyor sunuz?

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz