Satılık / Kiralık Ev Ararken Ortaya Çıkabilecek Olası Masraflar Nelerdir?

Barınma ihtiyacı insanların zorunlu ihtiyaçları arasında yer almakta olup günümüzde internetten ev aramak büyük kolaylık sağlasa da yine de arayışınız esnasında karşı karşıya kalınabilecek pek çok görünmez masraf bulunuyor. Bu dönem arayışta bulunan kişileri hem son derece yorucu hem de son derece masraflı bir süreç beklediği bilinmelidir. Bilhassa da ortaya çıkabilecek ekstra masraflardan kaçınılması çok önemlidir.

Ulaşım Masraflarını Kısmaya Çalışın

Bu süreçte karşı karşıya kalınabilecek en büyük masraf incelenen ev sayısı arttıkça yükselen ulaşım masraflarıdır. Eğer değerlendirmek istediğiniz konut yaşadığınız şehirde bulunuyorsa bu durumda toplu ulaşım araçlarını kullanmak ulaşım masraflarını azaltması açısından son derece önemlidir. Bu sayede ulaşım giderleri büyük oranda azalacaktır.

Yeme İçme Giderleri ve Konaklama Giderleri 

Özellikle de yaşadığı şehirden başka bir şehirde konut arayışında olan kişilerin ilave olarak konaklama giderleri ve yeme içme giderleri gibi ekstra giderler ile karşı karşıya kalmaları kaçınılmazdır. Bu nedenle şehir dışında kalınacak süreyi mümkün olan en kısa seviyede tutmak için mutlaka internet üzerinden öncesinde araştırma yapılmalı ve gezilecek evler randevu alınarak belirlenmelidir.

Emlakçı Komisyonu 

Emlakçılar çok daha geniş bir portföye sahip oldukları için arayış içinde bulunan kişilere daha kısa sürede sonuç alma kolaylığı sağlamaktadır. Emlakçılar sundukları hizmet karşılığında hem alıcıdan hem de satıcıdan yüzde 2 oranında komisyon kesmektedir.

Bu Masraflardan haberiniz var mıydı?

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz