Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi ve Türkiye Kiralık Konut Fiyat Endeksi verileri açıklandı. Açıklanan verilere göre Türkiye’de kira bedellerinin en fazla yükseldiği ilimiz Kırkl

Konut Satış ve Kira Bedellerinde Yaşanan Artış Belli Oldu 
Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi ve Türkiye Kiralık Konut Fiyat Endeksi verileri açıklandı. Açıklanan verilere göre Türkiye’de kira bedellerinin en fazla yükseldiği ilimiz Kırklareli olurken konut satış fiyatlarının en fazla yükseldiği ilimiz ise Sinop oldu. 
Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi Arttı
Türkiye sınırları içerisinde bulunan 68 ili kapsayan verilerden oluşan endeks bilgilerine göre Kasım ayı Türkiye Satılık Konut Endeksi Ekim ayına oranla yüzde 0.87 oranında artarken 2015 yılı Kasım ayı verilerine göre ise yüzde 9,74 seviyesinde artış gösterdi. Kasım ayında Sinop sınırları içerisinde bulunan konut fiyatları yüzde 2 seviyesinde yükselerek en çok konut satış fiyatının yükseldiği il olarak kayıtlara alındı. Konut satış fiyatlarının en çok düştüğü il ise Mardin oldu.  
Türkiye Kiralık Konut Fiyat Endeksi Verilerinde Rekor Kırıkkale’de
Kiralık fiyat endeksi verilerinde Ekim ayına oranla Kasım ayında yüzde 0.32 oranında düşüşe rağmen 2015 Kasım ayına oranla yüzde 9,12 oranında artış yaşandı. Kırıkkale’de yer alan konutlarda kira bedelleri metrekare başına yüzde 2 oranında artarak kira bedellerinin en çok yükseldiği il olarak kayıtlara geçti. Kira bedellerinin en fazla değer kaybettiği şehrimiz ise yüzde 2.12 değer kaybı ile Bilecik oldu. 
En Yüksek Kira Getirisi Aydın’da 
Brüt kira getirisi verileri dikkate alındında ise en yüksek kira getirisi sağlayan ilimiz Aydın oldu. Aydın’ı Van ve Giresun takip etti. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.