Değişen Avrupa Birliği Kuralları İle Schengen Vizesi Almak Artık Çok Daha Kolay Bir Hale Geldi

Yapılan yeni yasal düzenlemeler ile beraber Avrupa Birliği aranılan şartları taşıyan ve gerekli kuralları yerine getiren kişilere bundan sonra çok daha kolay bir şekilde Schengen Vizesi verecek. Bu yenilikler sayesinde Avrupa Birliğine üye olma konusunda sürekli olarak önüne engel çıkarılan Türk vatandaşları Avrupa’ya Schengen Vizesi alarak çok daha kolay bir şekilde seyahat etme fırsatı yakalayacak.

Schengen Vizesi Süresi 5 Yıla Çıkarılacak

Avrupa Birliği Komisyonu Göçten Sorumlu Üyesi Dimitris Avramopoulos tarafından yapılan açıklamalara göre getirilen yeni kurallara uyan kişilere çok daha kolay bir şekilde Schengen Vizesi verilecek. Üstelik verilen Schengen Vizesi süresi 5 yıla kadar uzayacak. Düzenleme ne yazık ki hala resmi olarak yürürlüğe girmiş durumda değil. Uygulamanın resmi olarak yürürlüğe girmesi için ilk olarak Avrupa Birliği Parlamentosu’nun yanı sıra parlamentoya üye olan ülkeler tarafından onaylanması gerekiyor.

Yeni Schengen Vizesi Sisteminde Neler Değişecek?

  • Vize başvuruları için artık 15 günde değil 10 gün içerisinde karar verilecek.
  • Seyahatten 6 ay öncesine kadar başvuruda bulunulmasına izin verilecek.
  • Vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin zorunlu olarak konsolosluklara gitmesine gerek kalmayacak ve isteyen kişiler internetten başvuruda bulunabilecek.
  • Schengen Vizesi kullanarak gittikleri ülkede tüm kurallara uyan kişilere bir sonraki başvurularında çok girişli vize verilecek. Schengen Vize süresi kademeli olarak 5 yıla kadar uzatılacak.
  • Schengen Vize ücreti 20 Euro zam yapılarak 80 Euroya çıkarılacak.
Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz