Seferihisar Gayrimenkul Piyasası

İzmir’in şehir merkezine 44 kilometre uzaklıkta bulunan ilçe; sahil şeridi, turistik güzellikleri ve jeotermal kaynakları ile cazibesine cazibe katıyor. Uluslararası Sakin Şehir Birliğine 2009 yılında üye olan ilçe, sessiz ve keyifli bir yaşam alanı imkanı sunması ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Satılık Gayrimenkul Fiyatları

Seferihisar’da özellikle yaz aylarında büyük ilgi gören 1+1 dairelerin satış fiyatı 130 bin TL’den başlıyor. 2+1 büyüklüğündeki dairelerin fiyatı, konumuna göre değişiyor. 115 bin TL’den başlayan satış fiyatları, Turabiye Mahallesinde daya uygunken; Mersin Alanı, Payamlı ve Bengiler gibi deniz ile sahile daha yakın bölgelerde biraz daha yüksek oluyor. Söz konusu bölgelerdeki fiyatlar 250 bin TL ve 330 bin TL aralığında olurken, kira getirileri ile kısa bir sürede kendini amorti edebiliyor. 3+1 dairelerin fiyat aralığı ise 95 bin TL ve 750 bin TL olarak belirleniyor.

Kiralık Gayrimenkul Fiyatları

Seferihisar’daki gayrimenkul kira bedelleri, dairenin büyüklüğüne ve merkeze olan yakınlığına göre değişkenlik gösteriyor. Sahil şeridine ve plaja daha yakın bir konumda bulunan daireler; yaz turizmi kapsamında günlük kiraya veriliyor. Böylece dairelerin kendini amorti etme süresi oldukça kısa oluyor.

Mersin Alanı’nda günlük 175 TL’ye daire kiralanabiliyor. Yazlık olarak kullanılan daireler genel olarak sezonluk ya da günlük olarak kiraya veriliyor. 3+1 büyüklüğündeki dairelerin aylık kira bedeli bin TL’den başlarken, 750 TL’ye 2+1 büyüklüğünde daire kiralamak da mümkün oluyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz