Selçuk Gayrimenkul Piyasası

İzmir’in güneyinde bulunan, denize kıyısı olan turistik ilçe Selçuk’taki gayrimenkul yatırımları, gün geçtikçe artıyor. Yazlık kültürünün geliştiği bölge; ekonomisi ve popülerliği ile de cazibesine cazibe katıyor.

Satılık Gayrimenkul Fiyatları

İlçedeki satılık daire fiyatları 120 bin TL’den başlıyor. 90 metrekare, 2+1 büyüklüğünde ve daha geniş evler bulunuyor. 2+1 büyüklüğünde, 80 metrekare, merkezi ısıtmalı ve sıfır bir dairenin satış fiyatı 160 bin TL civarında oluyor. Selçuk’ta toplu konut projeleri fazla yaygın olarak görülmese de eski binaların ya da arsaların lüks apartman dairelerine dönüştürülmesi, piyasayı hızlandırıyor. Yeni yapılmış, merkezi ısıtmalı, 110 metrekare ve 3+1 büyüklüğünde bir apartman dairesinin satış fiyatı 175 bin TL oluyor. Binanın eski olması durumunda fiyat seviyesinde düşüş yaşanıyor.

Çarşıda bulunan, 3+1 büyüklüğünde, 110 metrekare bir dairenin satış fiyatı 215 bin TL’den başlıyor. Merkezi ısıtma sisteminin bulunduğu, ilçenin merkezinde yer alan bir apartman dairesinin tavan fiyatı 375 bin TL oluyor. Çatı katı dubleks bir dairenin satış fiyatı da aynı seviyede seyrediyor. 3+1 büyüklüğünde, 120 metrekare ve klimalı bir villa 330.000 TL karşılığında satılıyor.

Kiralık Gayrimenkul Fiyatları

İlçedeki eşyalı, 1+1 büyüklüğünde, 57 metrekare ve klimalı bir dairenin kira bedeli 850 TL civarında oluyor. Kiralanmak istenen ev villa olduğunda ise 3+1 büyüklüğünde, 120 metrekare ve klimalı bir villanın kira bedeli bin 200 TL civarında oluyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz