Sen Anlat Karadeniz Dizisi Nerede Çekiliyor?

ATV ekranlarında yayımlanan ve reyting rekorları kırarak kısa sürede kendisine bir hayran kitlesi edinmeyi başaran Sen Anlat Karadeniz çekimlerin yapıldığı yerlerin doğal güzellikleri ile de büyülüyor. Diziyi izleyen pek çok kişi bu güzel yerlerin nerede olduğunu merak ediyor. Peki, Sen Anlat Karadeniz dizisi nerede çekiliyor?

Sen Anlat Karadeniz Nerede Çekildi?

Son döneme damgasını vuran dizinin ana çekimleri Trabzon ve Ordu’da gerçekleştiriliyor. Karadeniz’in eşsiz güzelliğini seyircilerle buluşturan dizinin bazı sahneleri ise Vakfıkebir ilçesine bağlı olan Soğuksu ve Sinan Mahallesi sınırları içerisinde kurulan setlerde gerçekleştiriliyor. 130 yıllık geçmişi ile başlı başına bir tarih olan Memiş Ağa Konağı’da yine çekimlerde kullanılan mekânlar arasında bulunuyor.

Nefes ve Tahir’in Kaçtıkları Yer Eşsiz Güzellikteki Karadeniz Yaylaları

Her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan Karadeniz yaylaları çekimlerde de sıklıkla kullanılıyor. Tahir ve Nefes’in kaçtıkları yeşilliklerin olduğu yerler Trabzon Mavura Yaylası, Trabzon Lapazan Yaylası ve Trabzon Kiraz yaylasından oluşurken Çatma Obasında da çekimler yapılıyor. Türkiye’de çekimleri devam eden dizinin bazı bölümlerinde ise zorunlu şehir değişiklikleri yapılabiliyor. Dizinin çekildiği bazı bölümlerde ise ülke sınırlarının da dışına çıkılarak Gürcistan’da da çekimler yapılmıştı. Dizi kahramanları arasında yer alan Vedat’ın evi ise İstanbul’da bulunuyor. Ancak çekimlerin nerede ise büyük bir bölümü Karadeniz’in güzelliğini gözler önüne serecek şekilde bu bölgede yapılıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz