Seyahat sigortasını seçmek göz korkutucu bir görev olabilir. Neyse ki, satın almadan önce dikkat etmeniz gereken şeylerin bir kontrol listesini hazırladık.

Bir tatil planlıyorsanız, seyahat sigortası, kayıp bagaj gibi rahatsızlıklardan veya hastalıklar ve doğal afetler gibi daha ciddi sorunlardan korunmanızı sağlamak için yararlı bir yol olabilir. Doğru sigorta poliçesini seçmek zor olabilir, özellikle de aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda rakip hizmet olduğu için.

Politikaların çoğu benzer olsa da, kesinlikle aynı değiller ve fiyat tek ayırt edici faktör değil.

Bir hizmeti tamamlamadan önce başlamanız için nelere dikkat etmeniz gerektiğini listeledik. Ayrıca, özel listeleriniz ve hakkınız olabilecek kapsam hakkında daha fazla bilgi edinmek için kısa listeye eklediğiniz şirketleri aramanızı öneririz.

Ayrıca araba sigortası seçimi ile ilgili ayrı kılavuzumuza bakın .

Bu nedenle, noktalı çizgileri imzalamadan önce aşağıdakileri dikkate alın:

1. Yaş sınırları nelerdir?

Bazı politikalar, sağlıklı olsanız bile 65 yaşın üzerindeki insanları kapsamaz. Diğer politikalar daha yüksek yaş sınırlarını kapsayabilir, ancak çok özel koşullar altında olabilir.

Postane örneğin bir üst yaş sınırı yoktur, ancak 71 ve 75 yaş arası iseniz üzerinde 76 iseniz, kapsama 90 gün ve 31 gün sürer.

Benzer şekilde, Co-op’nin seyahat sigortasının üst yaş sınırı da yoktur, ancak 66 yaşın üzerindeyseniz, kapsama hak kazanmak için seyahatlerin 31 günden az olması gerekir.

2. Önceden var olan koşullarınız var mı?

Mevcut sağlık koşullarınız sizi yurtdışında daha yüksek bir riske sokarsa, sigortacılar sizi kapsamını reddedebilir.

Bazı sigorta şirketleri, temel kapsamın üstünde belirli tıbbi koşulları kapsayacaktır, ancak muhtemelen ek ayrıntılar sağlamanız ve elbette daha fazla ödeme yapmanız gerekecektir.

Tipik olarak, önceden mevcut herhangi bir sağlık durumunuz varsa, sigorta maliyeti daha yüksektir, bu nedenle bunu planlarınıza bütçelemeniz gerekecektir. Hak kazanıp kazanmayacağınızı görmek için sigortacının müşteri hizmetleri ekibiyle konuşun.

3. Seyahatiniz ne kadardır? (Ve nereye gidiyorsun?)

Bazı ülkelerdeki tıbbi kapsama, ABD, Karayipler ve hatta Kanada gibi diğerlerinden önemli ölçüde daha yüksektir. Daha uzun seyahatlerin kapsamı daha pahalı olabilir, çünkü ne kadar uzun süre uzakta olursanız, bir olay geçirme olasılığınız o kadar artar.

Birçok sigorta şirketi çoklu seyahat politikaları sunar, bu nedenle aynı ülkeye yılda birkaç kez döneceğinizi tahmin ediyorsanız, seyahatiniz için sigorta yaptırmak yerine bu sizin için daha iyi bir seçenek olabilir.

Ancak, her seyahatinizde farklı ülkeleri ve kıtaları ziyaret etmeyi planlıyorsanız, hedef ülkeye göre ayrı bir sigorta yaptırmanız gerekebileceğini unutmayın. Bazı sigorta şirketleri ABD, Kanada ve Karayipler’i “Dünya seyahati” dışında sınıflandırır. Benzer şekilde, “Avrupa” da dünyanın geri kalanından farklı oranlara sahip olabilir.

4. Seyahatinizde ne tür faaliyetler planladınız?

Vancouver’daki kayak pistlerine mi vuruyorsunuz? Yoksa Yosemite’de bungee jumping yapmak?

Bazı sigorta şirketleri standart paketlerde ekstrem sporları kapsamaz. Yoğun bir şey planlıyorsanız, özellikle kış sporları veya spor seyahat sigortası arayın. Ek ücret ödemeniz gerekebilir.

5. Bagaj kapalı mı?

Bagaj sigortası genellikle standart seyahat sigortası kapsamına dahildir, bu nedenle bunun için ayrı ödeme yapmak zorunda olmadığınızdan emin olun. Ayrıca pasaport kapsamına bakın.

6. Seyahat aksaklıkları? Genişletilmiş konaklamalar?

Bazı politikalar seyahatinizdeki beklenmedik aksaklıkları ve gecikmeleri kapsar, ancak bazı durumlarda ek koruma için ayrıca ödeme yapmanız gerekebilir.

Birçok sigorta şirketi doğal afetler (ve hatta terörizm eylemleri gibi) felaketleri kapsar – bu, örneğin depreme eğilimli olabilecek veya su baskınına maruz kalabilecek (görünmeyen bir bölgeye) gideceğinizde düşünülmesi gereken bir şeydir. İklim değişikliğinin etkileri göz önüne alındığında, bu günlerde sıra dışı.

7. İstisnalar nelerdir?

Uzun sürmek sıkıcı olsa da, hariç tutmaları göz ardı etmeyin. Politikaların çoğu neyin kapsanıp neyin kapandığı ve kapsam koşulları hakkında çok spesifik olacaktır. Bir teknik özellik nedeniyle ihtiyaç anında kapsama alanını kaybetmek istemezsiniz. Örneğin, bir politika sadece bisikletçi kask takıyorsa bisiklet kazalarını kapsayabilir.

8. Kaç kişi birlikte seyahat ediyor? Bir aile olarak mı seyahat ediyorsunuz?

Varsa, aile kapsamını arayın, çünkü bu toplam maliyeti tek tek satın alma politikalarından daha ucuz hale getirebilir. Bazı sigorta şirketleri çiftlere ve çocuklara da indirim uygular.

9. Müşteri hizmetleri incelemelerini kontrol ettiniz mi?

Sigorta için kaydolmadan önce, diğer müşterilerin hizmet hakkında ne söylediğini kontrol etmek iyi bir fikirdir.

Ayrıca 7/24 yardım var mı? İstediğiniz son şey, yabancı bir ülkede müşteri hizmet hatlarının ev saat diliminizde açılmasını beklemek.

10. Evcil hayvanları kapsıyorlar mı?

Bu elbette herkes için geçerli değildir, ancak Rover ile seyahat ediyorsanız, hayvan kapsamı ile ilgili politikaların ne olduğunu kontrol etmek isteyebilirsiniz. Kaç günün kapsandığına dikkat edin; bazı şirketler 90 günlük seyahat, bazıları ise sadece 30 günlük seyahatleri kapsayabilir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz