SGK Hizmet Dökümü ve SSK Prim Borcu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ne zaman emekli olabilirim?” sorusunun yanıtını arayan kişiler SGK hizmet dökümü alarak hesaplama için kendilerinden istenen bilgileri girmek zorundadır. İnternetin yaygın olarak kullanılmaya başlanması ile hayata geçirilen e-devlet internet sitesi üzerinden SGK hizmet dökümü alınmakla beraber yine aynı şekilde SSK prim borcu sorgulama işlemleri de e devlet üzerinden yapılabilmektedir.

SGK Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

SGK hizmet dökümünü almak için kullanabileceğiniz en kolay yöntem e-devlet üzerinden sorgulama yapmaktır. E-devlet şifresi ile sisteme giriş yaptıktan sonra hizmetler kategorisinde yer alan bölümden SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) bağlantısını tıklayın. E-devlet şifresi almak için PTT şubeleri üzerinden kimlik belgeniz ile başvuruda bulunabileceğiniz gibi banka internet şubesi üzerinden de e-devlet sistemine geçiş yapmanız mümkündür. SGK bölümüne giriş yaptıktan sonra menünün altında yer alan SGK Tescil ve Hizmet linkini tıklamanız durumunda açılan sayfadan hizmet dökümünüze ulaşabilirsiniz. Yine aynı sayfa üzerinden dilerseniz hizmet dökümünün yazıcı üzerinden çıktısını da alabilirsiniz.

SSK Prim Borcu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Aynı şekilde SGK prim borcu sorgulama işleminizi de e-devlet menüsü üzerinden yapmanız mümkündür. Bunun için yine e-devlet şifresi ile sisteme giriş yaptıktan sonra hizmetler bölümünden SGK bölümünü seçip ardından yenilenen sayfada ‘’Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Borcu Sorgulama’’ linkini tıklayarak adınıza bir borç olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz