Sigorta Önceliği Sağlıkta ve Konutta

Aksigorta tarafından yapılan ‘Bilgisayar Destekli Telefon Anketi’ yöntemi ile yapılan araştırma sonuçlarına göre, sigorta yaptıranların önceliği sağlıktan yana oluyor.

Yüzde 45 Sağlıkta

Aksigorta’nın Bilgisayar Destekli Telefon Anketi yöntemi ile yapılan araştırma sonuçlarına göre, araştırmaya konu olan kişilerin yüzde 45,5’lik bir oranı sigorta ile güvence altına almak istedikleri şeyler arasında önceliği sağlığa veriyor. İkinci sırada yüzde 26’lık bir oran ile evler yer alıyor. Aksigorta tarafından yapılan araştırmada, 15 ve 60 yaş arasında yer alan bin 200 kişi arasından, hem kadınlar hem de erkekler neredeyse eşit oranlarda önceliği sağlığa veriyor.

Konut Sigortası Erkeklerde Yüzde 20.4 kadınlarda Yüzde 31.7

İkinci sırada güvence altına alınan evde ise kadınların ve erkeklerin oranı farklılık gösteriyor. Evini güvence altına almak isteyen kadınların sırası yüzde 31,7 iken erkeklerin oranı yüzde 20,4 oluyor.
 
Erkekler Arabayı, Kadınlar Aile Fertlerini Güvence Altına Alıyor

Araştırmaya konu olanlar arasından yüzde 6,8’lik bir oran, sağlık ve evlerin arsından üçüncü sırada arabalarını güvence altına alırken, arabasını üçüncü sıraya alan erkeklerin oranı yüzde 9,7 oluyor. Kadınlarda ise bu oran yüzde 3,8 olarak belirleniyor. Önem sıralamasında aile fertlerini, arabalardan daha öncelikli gören kadınların oranı yüzde 4,4 iken erkeklerde bu oran yüzde 3,9 oranında oluyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz