Sigorta Yaptırırken Nelere Dikkat Edilir?

Sigorta yaptıran insanların çoğu sigorta şartlarından dolayı şikayetçi olmaktadır. Fakat bu durumun oluşmasında sigortayı yapan şirketten çok sigorta yaptıran insanlarında payı vardır. Çünkü insanlar çoğu zaman yaptırdıkları poliçeleri incelememekte ve poliçede yazan maddeleri okumamaktadır. Poliçe üzerinde yazılı olan maddelerden haberdar olmamanın sonucunda ise insanlar mağdur olabilmektedir.

Sigorta Yaptırırken Maddeleri Okumadan İmza Atmayın

Bu durumun oluşmaması için de öncelik olarak maddeler tek tek okunulmalı ve istemediğiniz veya aklınızı karıştıran bir madde olduğunda bunu bildirmelisiniz. Ayrıca istediğiniz şartları ve maddeleri tam olarak belirtmelisiniz. Genel şartları, teminat kapsamının neleri içerdiğini, poliçe de bulunan özel olarak konulmuş şartları, poliçe ücretini mutlaka ve mutlaka incelemeli ve haklarında detaylı bilgi sahibi olmalısınız. Bunları tam olarak yaptığınızda poliçe hakkında tam bilgi sahibi olacak ve poliçeden dolayı mağdur olmayacaksınız.

Aklınıza Ne Geliyorsa Sorun

Aklınıza takılan her konuda bilgi sahibi de olmalısınız. Bunun için de poliçeyi yapacak olan görevliye, bu yeterli değilse daha üst mevkilerde bulunan görevlilere mutlaka sorular sormalı ve aklınıza takılan tek bir nokta bırakmamalısınız. Bunlar sigorta yapılırken dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerdir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz