Çekici ve İmaj Sahibi Gayrimenkul Danışmanları Kazanıyor!

New South Wales Üniversitesi’nin yapmış olduğu araştırmaya göre, imaj sahibi gayrimenkul danışmanlarının çok daha başarılı olduğu ve daha fazla ev sattığı görülüyor. Araştırmanın da ortaya koyduğu gibi müşteriler, alım ve satım işlemleri esnasında çekici ve imaj sahibi gayrimenkul danışmanlarını tercih ediyor.

Her Adımda Yüzde 2,3 Gelir Artışı

New South Wales Üniversitesi’nin yaptığı araştırmaya göre portföyündeki ortalama yatırımı 500 bin dolar olan gayrimenkul danışmanlarının fotoğrafları, imaj algılarına ve çekiciliklerine göre değerlendirildi. Daha iyi görünüme sahip olan gayrimenkul danışmanlarının daha fazla kazanç elde ettikleri ortaya çıktı. Araştırmacılara göre, iyi ve çekici bir görünüşe dair atılan her adımda yüzde 2,3 oranında bir gelir artışı söz konusu oluyor. Söz konusu gelir artışı, lüks konut satışlarında yüz binlerce dolara varan bir değer olabiliyor.

Ayrıca araştırmaya göre, emlak sektöründe imaj sahibi olan gayrimenkul danışmanlarının satmış oldukları mülk üzerinde de etkili olduğu, potansiyel alıcıların zihninde mülkün daha cazip bir hale geldiği görülüyor.

Sadece Dış Görünüş Yetmiyor

Yalnızca güzel ve temiz giyinmek, bakımlı olmak; imaj sahibi olmak için yeterli olmuyor. Bu kriterlerin yanı sıra mesleki alanda da gelişim göstererek daha fazla tercih edilen bir gayrimenkul danışmanı olmak mümkün.

  • Gayrimenkul danışmanı, öncelikli olarak müşterilerinin ihtiyaçlarını tespit edip bu konuda müşterilerine rehberlik etmelidir.
  • Müşterilerine duyduğu bağlılığı onlara her zaman hissettiren bir gayrimenkul danışmanı her zaman avantaj sahibi olur.
  • Güçlü referanslar ile imaj sahibi bir gayrimenkul danışmanı olmak mümkün.
  • Gayrimenkul danışmanı, emlak sektörü konusunda bilgi sahibi olmalı ve gerektiği takdirde müşterilerini, emlak yatırımı konusunda yönlendirmelidir.
Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz