Her geçen gün daralan ve büyüyen şehirlerde nüfusun çok kalabalıklaşmasıyla 1+1 daireler ve 1+0 stüdyo dairelere olan ilgi artmaya başladı. Ancak bu dairelerde sizlerinde bildiği gibi mutfaklar açık mutfak haline gelmiş ve oturma grubu ile bir bütün olmaya başlamış. Durum böyle olunca, küçük dairelere ayrı bir dekorasyon örneği ortaya çıkıyor.

Hayatımızın son derece hızlı geçmesi ve gelişen teknolojiyle beraber açık mutfakları çok fazla kullanışlı hale getirmek için iç mimarlar, dekoratörler ve tasarımcılar artık bu yönde daha fazla mesai harcıyor. Bizlerde sizler için bazı fikirleri derledik.

Özellikle açık mutfakta yer konusunda ciddi sıkıntılar çeken kişilere çözüm olmak adına, iç hacmi çok ve müsait olan evlere pratik çözümler uygulanmalı. Mutfağınızı sadece yemek yapılan bir yer olmaktan çıkarıp, oturma odasıyla bir kılarak, daha güzel ve şık bir hale getirebilirsiniz.

Doksanlı yıllarda yaşayanlarınız bilir, uzun bir süre granit ve laminant mutfaklar tezgahları yerine artık mermer tezgahlar artık geri dönüyor. Resimde gördüğünüz gibi muhteşem bir açık mutfakta gri damarlı beyaz mermer eşliğiyle güzel bir hava ortamı katılmış durumda.

Daha büyük bir salona sahipseniz eğer, bir köşede konumlandırılan açık mutfak, beyaz mutfak dolaplarıyla bir bütün olmuş ve baklava desenli zemin ile tam anlamıyla odak ve şıklık ortama sunulmuş durumda.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz