Silikon Yastık Nasıl Yıkanır?

Yaz temizliği içerisinde kadınların en çok uğraştıkları konuların başında yastıkların yıkanması yer almaktadır. Yastıkların yıkanma şekilleri içlerindeki dolgu malzemesine göre belirlenmekte olup en kolay yıkanan yastık türü silikon yastıklardır. Peki, silikon yastık nasıl yıkanır?

Silikon Yastık Nasıl Temizlenir?

Silikon yastıkların temizlenmesi son derece kolay olup kullanabileceğiniz en basit yöntem çamaşır makinesinde yıkamaktır. Silikon yastık çamaşır makinesinde yıkanabilir ancak 40 dereceden daha fazla sıcaklıkta yıkanmaması önerilir. Yine çamaşır ilacı yerine bebekler için özel olarak üretilen bebek çamaşır ilaçları ya da beyaz sabun kullanılması hijyen açışından önerilmektedir. Yastıkların kuruduktan sonra daha pufidik ve kabarık olması için mümkünse açılıp ince bir değnekle dövüldükten sonra tekrar yeniden doldurulması önerilir.

Silikon Yastık Fazla Sıkılmamalı!

Silikon yastık yıkanırken en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri de yastıkları fazla sıktırmamaktır. Mümkünse ya suda bırakma özelliği seçilmeli ya da mümkün olan en düşük sıkma ayarı tercih edilmelidir. Ardından yastıklar ya ipe asılmalı ya da güneşin altında kurumaya bırakılmalıdır. Yastığın kendi kendine kuruması silikon yapının korunması adına önemlidir.  Kuruyan yastıklar uygun bir yer bulunması durumunda kılıfından çıkarılarak temiz bir çarşafın üzerine dökülerek ince bir çubukla dövülerek kabartılmalı, ardından yeniden yastıklara doldurularak kullanıma hazır hale getirilmelidir. Yastıkların daha uzun süre temiz kalması adına sonraki kullanımlarda yastık alezi kullanımı önerilmektedir.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz