Silivri ve Çatalca’da Tapu Sorunu Çözülüyor

Hükümet tarafından meclise sunulan teklif ile Silivri ve Çatalca’da uzun yıllardır süren tapu sorunu için çözüm getiriliyor.

Halkın 130 Yıllık Mağduriyetine Son

Kanunla tüzel kişiliği kaldırılıp, bağlı oldukları ilçelerin belediyesine mahalle olarak katılmış olan, İstanbul Silivri’ye bağlı Sayalar, Danamandıra ve Çayırdere köyleri ile Çatalca’ya bağlı olan Hallaçlı, Gümüşpınar, Aydınlar, Karamandere ve Yaylacık köylerindeki eski köy yerleşim alanları ve Çatalca’nın Binkılıç Mahallesi’ndeki yerleşim alanının üzerinde bulunan ve vatandaşlara ait olan ev, ahır ve müştemilatları bulunan, Hazineye ait olan taşınmazlardan yüzölçümü maksimum beş bin metrekare kadar olan kısımlar, kullanıcılarına ya da kanuni haleflerine rayiç bedel baz alınarak satılabilecek.

Başvuru Süresi İki Yıl

Söz konusu alanların satılabilmesi için aranan koşul, 19 Temmuz 2003 tarihinden önce kullanılıyor olması ve halen kullanımına devam edilmesi oluyor. Bu düzenlemeden yararlanmak isteyen kişilerin başvurması için belirlenmiş olan süre, teklifin yürürlüğe girmiş olduğu tarihten sonraki iki yıl oluyor.

Düzenleme ile Silivri ve Çatalca’da tam 130 yıldır sürmekte olan tapu sorununun ve halkın mağduriyetinin giderilmesi bekleniyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz