İstanbul’da yaşanan büyük sel felaketi kamuoyu gündemini meşgul etmeye devam ederken felaketin büyük zararlar verdiği Silivri selin izlerini silmeye devam ediyor. Son dönemde emlak

Sel Felaketi Silivri Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?
İstanbul’da yaşanan büyük sel felaketi kamuoyu gündemini meşgul etmeye devam ederken felaketin büyük zararlar verdiği Silivri selin izlerini silmeye devam ediyor. Son dönemde emlak sektörünün hızla geliştiği İstanbul ilçelerinden biri olan Silivri’de gayrimenkul fiyatları oldukça yükselmişti. Yaşanan sel felaketi ile beraber bölgede yaşanan alt yapı sorunları ortaya çıkmış oldu. 
Alt Yapı Sorunları Bölgenin Geleceğini Olumsuz Etkileyecek 
Özellikle de üst gelir grubuna hitap eden villa projelerine ev sahipliği yapan bölgede yaşanan büyük sel felaketi ile beraber bölgenin son derece büyük bir alt yapı sorunu yaşadığı gözler önüne serildi. Yaşanan bu büyük sorun Marmara kıyısının en güzel bölümünde yer alan ve son dönemde büyük inşaat projelerine ev sahipliği yaparak değerini katlayan bölgenin geleceği için soru işaretleri oluşmasına neden oldu. Yaşanan sel felaketi ile beraber ne yazık ki ortaya çıkan alt yapı sorunu bölgede yapılası planlanan yeni projelerin de gözden geçirilmesini zorunlu kıldı. 
Acil Olarak Alt Yapı Çalışmalarına Başlanmalı 
Bölgeden konut almak isteyen kişilerin olası bir sel baskını sorunu ile uğraşmamak için bu taleplerini askıya almaları kaçınılmaz bir son olarak görülürken bu sorunun çözümü için Silivri Belediyesi tarafından gerekli adımların atılması gerekiyor. Belediyenin çok acil olarak alt yapı çalışmaları ile bölgenin alt yapı sistemini güçlendirmesi gerekirken bu çalışmaların yapılması durumunda bölgeye olan ilginin devam etmesi sağlanmış olacak. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.