Türk Lirasının değer kazanmasını sağlamak amacı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan “yastık altı döviz birikimi ve dolar bozdurma kampanyası” çağrısı tüm yurt

Konutunu Şimdi Alanlar Yüzde 35 Daha Avantajlı Olacak 
Türk Lirasının değer kazanmasını sağlamak amacı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan “yastık altı döviz birikimi ve dolar bozdurma kampanyası” çağrısı tüm yurtta yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Türkiye’de yaşayan kişilerin yanı sıra gurbetçilerden de yoğun destek gören kampanya kapsamında gurbetçiler bozdurulmak üzere Türkiye’de yaşayan akrabalarına döviz gönderiyor. Bozdurulan döviz yatırımı ise yerini emlak yatırımına bırakıyor. 
Dolarını Bozduran Kişi Emlak Yatırımına Yöneliyor
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan KONUTDER Başkanı Ömer Faruk Çelik dolardan yüzde 20 oranında kar elde eden kişilere dövizini bozdurarak konut sektörüne yatırım yapmayı çağırdı. Yaşanan döviz artışına bağlı olarak inşaat maliyetlerinde yaşanan artışın konut fiyatlarına yansıtılmasının kaçınılmaz olduğunu belirten Çelik yine konutun kendi değer artışı da göz önünde bulundurulursa yüzde 15 oranında bir karın söz konusu olacağını iddia etti. Yani şimdi dövizini bozdurarak konut alacak olan kişilerin en az yüzde 35 oranında bir kazançları olacak. 
Markalı Konut Projeleri İlgi Görmeye Devam Ediyor
Aynı zamanda EYG Grup İcra Kurulu Başkanı olarak ta görev yapan Ömer Faruk Çelik geliştirdikleri projeler hakkında da bilgi verdi. Çelik kurmuş oldukları ve markalı konut projelerinin satışını gerçekleştirdikleri internet portalının büyüdüğünü belirterek yaşanan bu gelişme sayesinde 419 milyon ciro ile 575 projeli konut satışı gerçekleştirdiklerini belirtti. 2017 hedeflerinde bu rakamları çok daha yukarıya çekmek istediklerini belirten Çelik emlak piyasasının 2017 yılını büyüme ile kapatacağını dile getirdi. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.